Susuzluk yaşanan köylere müjde

Yaklaşık 1 aydır susuzluk yaşanan köylere müjdeli haber

Yaklaşık 1 aydır mevcut sondaj kuyusunun kuruması sebebi ile susuzluk yaşanan 7 köy için yeni sondaj çalışması başlatıldı.
Bartın’ın Kozcağız beldesine bağlı 7 köyde bir aydır yaşanan susuzluk problemine çözüm bulmak için yeni sondaj çalışmaları başlatıldı.
Kozcağız’a bağlı Dırazlar, Bedil, Karacaoğlu, Şabankadı, Sülek, Uluköy ve Ellibaş köylerinin suyunun basıldığı Kozcağız sanayi sitesi altında bulunan sondaj kuyularının kuruması üzerine susuzluk yaşandı. Yaklaşık bir aydır susuzluk yaşayan köyler için yeni sondaj çalışmalarına başlandı. Muhtarlar Milletvekili Yılmaz Tunç başta olmak üzere İl Genel Meclis Bakanı ve İl Genel Meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.
Susuzluktan bunalan köylüler, bir an evvel suyun bulunması ile gelecek müjdeli haberi bekliyor. 
Bartın genelinde KÖYDES projesi kapsamında köylerde yapılan sondaj çalışmaları sonucunda köylerde su sorunu ortadan kaldırılıyor.
İçme suyuna 7 milyon TL ödenek
KÖYDES çalışmalarıyla ilgili daha önce açıklama yapan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, KÖYDES’in 2020 ödeneği kapsamında yaklaşık 7 milyon TL ayrılan içme suyu projeleri için 15 köye yeni derin sondaj yapılacağını belirtmişti. Şu ana kadar 9 köye yapıldı 8 tanesinde suya ulaşıldı. Bu köylerimizden Arıönü (Mugada) ve Kazpınarı’nda saniyede 30 litreye varan büyük su kaynaklarına ulaştık. Arıönü köyümüzdeki sondajımızı Akbaba, Kızılelma, Hacıosmanoğlu ve Çiftlik köylerinin de su sorununu çözecek şekilde gurup suyu olarak yeni tesis yapımı 2 milyon TL’ye ihale edildi. 150 günde tamamlanacak yapılan çalışmalar ile içme suyu sıkıntısı yaşayan köylerimizde yaşanan sıkıntılar en aza indirilmiş olacak” demişti.

Bakmadan Geçme