Temel gıda ürünlerine zam

Artan maliyetler sonrası ekmek ve simit zamlandı

PAYLAŞ

Ekmek ve simit zamlandı. Bartın’da faaliyet gösteren fırıncıların un fiyatları başta olmak üzere artan maliyetler karşısında zam talebinde bulunmalarının ardından ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Bartın Madeni Eşya odası Başkanı Yılmaz Akdeniz zam haberini duyurdu. Artan maliyetler dolayısıyla zam talepleri Ticaret İl Müdürlüğü, Belediye, Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği ve Bakkallar Bayiler Odasının yer aldığı komisyon tarafından değerlendirildi. Ardından federasyonlardan da görüş alınarak yeni gramaj ve fiyatlar hakkında karar alındı. Akdeniz, "Bu karar fırıncı esnaflarının tek başına aldığı bir karar değil. Komisyonca alınan bir karar olup, Bartın’da ekmek üretimi yapan fırınların artan maliyetler karşısında zam talebi değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda 4 TL’den satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 5 TL’den, 400 gram ekmek ise 10 TL’den, 80 gram normal simit 5 TL’den, 100 gram pastane simidi 6 TL’ den 01 Ocak 2023 gününden itibaren satışa sunulmaya başlanacak." dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Tahir | 02 Ocak 2023 11:33

    Büyük şehirlerde ki gibi Bartına da halk ekmeği satan büfeler açılsın ozamn Maliyet artabilir ama şunu da hesap etmek gerek 50 kilo bir ün dan kaç adet ekmek elde ediliyor

  • Zekeriya Ozliman | 30 Aralık 2022 13:29

    Özel sektörde asgari ücreti halk ödüyor, asgari ücrete yapılan 3500 Türk Lirası zam ve sigorta vb. giderleri halk ödüyor.

  • Vatandaş | 29 Aralık 2022 20:01

    Normal simitle pastane simiti arasında ne fark var pastaneler küçük altın mı koyuyo

BUNLARA DA BAKIN