Törende şok tepki

23 Nisan törenlerine şok protesto damgasını vurdu.

Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine CHP’lilerin İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’e yaptıkları şok protesto damgasını vurdu. Demir, Atatürk Anıtına çelenk sunduğu esnada CHP İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve partililer Müdür Demir’i sırtlarını dönerek protesto etti. CHP’liler protesto için “Atatürk'e saygısı olmayan bir insanın Atatürk'ün karşısına geçip çelenk koyması karşısında bu sessiz bir deniş” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da törenlerle kutlandı.  Bartın Valiliği önünde bu kapsamda iki ayrı tören gerçekleştirilirken Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve törene katılan diğer partililerin İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’e gerçekleştirdikleri şok protesto damgasını vurdu.

Demir çelenk sunarken sırtlarını döndüler

Tören öncesinde  Müdür Demir başta olmak üzere İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, daire amirleri, öğrenciler ve öğretmenler törendeki yerlerini aldı. törenin başlamasıyla birlikte Yaşar Demir, Atatürk Anıtına çelenk sunmak için hareketlendiği esnada CHP İl Başkanı Erkan ve diğer partililer sırtını dönerek Demir’i protesto ettiler.

Atatürk Anıtına çelenk sunan Yaşar Demir ise yeniden törendeki yerini alırken Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi.

Erkan : “Atatürk’e saygısı olmayan birinin çelenk koymasını protesto ettik

CHP İl Başkanı Hatice  İlknur Erkan, tören sonunda yaptıkları  protestoyla ilgili olarak “Yaptığımız sadece Atatürk'e saygısı olmayan bir insanın Atatürk'ün karşısına geçip çelenk koymasını protesto etmekti. Bu sessiz bir direnişti. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” açıklamasında bulundu.

Gölbucaklı “ Sayın Valimiz hala neden soruşturma açmıyor?”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ise,  “Bu güne kadar Sayın Milli Eğitim Müdürünün görevden alınması için çok uğraş verdik. Bunun sebebi de Atatürk'e olan düşmanlığıydı. Bugünde Atatürk'ün düşmanı olan bir kimsenin Atatürk'ün önüne çelenk koymasını biz protesto ettik. Buna görev verenleri de aynı şekilde kınıyoruz. Daha önce Kumluca'daki öğrencilerin namaza gitmedikleri için dayak yemesi olayını kapatan, öğrenciler yemekten zehirlenmesine rağmen aynı firmaya yeniden ihale verilmesini sağlayan, yönetmelikten Atatürk'ün ismini kaldıran ve en son gelen bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören davetiyesinde dahi Atatürk'ün adını bir kez dahi kullanmayan bir kişiye bizim en ufak bir saygımız olmaz. Bunun için burada sessiz bir protesto yaptık. Bu inşallah Bakanlık nezdinde duyulur. Bu insanın artık görevde kalmasını istemiyoruz. Sayın Valimize de niye hala soruşturma açmadığını buradan soruyoruz” dedi.


 

Bakmadan Geçme