Toyota'dan eğitime büyük destek

Toyota'dan meslek lisesine sıfır araç desteği

Toyota Sakarya Fabrikası tarafından Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne öğrencilerin derslerde pratik uygulamalarda yararlanabileceği 1 adet sıfır kilometre araba hediye etti.
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında hizmete açılan Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyette bulunan Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümüne Toyota firması tarafından Toyota Corolla 1.8 marka araç hibe edildi.
 
Geçtiğimiz aylarda Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğretmenleri tarafından Toyota firmasına hibe araç talebinde bulunuldu.
Firma yetkililerinin değerlendirmesi sonucu öğretmenlerin hibe araç talebi olumlu karşılandı. Meslek Lisesi, 2020 yılı içerisinde hibe desteği alan 20 okul içerisinde yer aldı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Okul Müdürü Ahmet Öksüzoğlu, beraberinde alan öğretmenleri ile birlikte Toyota Yetkili Servisine giderek, Toyota Corolla 1.8 marka hibe aracı teslim aldı.

 ÖĞRENCİLERİMİZİN SEKTÖRE KAZANDIRILMASI ADINA ÇOK ÖNEMLİ

Anahtar teslim töreninde konuşan Okul Müdürü Ahmet Öksüzoğlu; “Mesleki eğitim ancak ilgili meslekte derinlemesine pratik yaparak öğrenilir. Bu araç öğrencilerimizin sektöre kazandırılması adına çok önemli. Hibe araçla ilgi katkılarından dolayı Toyota firması yetkililerine teşekkür ediyorum. Aracın öğretmen ve öğrenciler için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÇANDIROĞLU, MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ALANINI ZİYARET ETTİ

Aracın Bartın’a getirilmesinin ardından Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, beraberinde Müdür Yardımcısı İsa Kıral ve Şube Müdürü Mustafa Danışman ile birlikte Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanını ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, Toyota firması tarafından Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına eğitim amaçlı olarak hibe edilen Toyota Corolla 1.8 marka araç hakkında alan öğretmenlerinden bilgi aldı. Çandıroğlu, hibe araçla ilgi katkılarından dolayı Toyota firması yetkililerine teşekkürlerini iletti.
Çandıroğlu, ayrıca bu aracın öğretmen ve öğrenciler için hayırlı olsun dileğinde bulundu.
 

Bakmadan Geçme