TSO yönetiminden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yeni göreve başlayan Bartın TSO yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde 'Dinamik ve Genç Kadronuzla ile Bartın'ın Gelişiminde Etkin Rol Oynayacaksınız.' dedi.

Türkiye genelinde TOBB'a bağlı 365 oda ve borsada Mayıs ayında başlayan organ seçimleri Haziran ayının sonuna kadar devam edecek.  Seçimler sürerken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, seçimlerini tamamlayan odalar ile borsaların, yeni yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ediyor. Bu kapsamda Bartın TSO ’dan Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Balık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Sayman Üye Birol Dikyurt ile Yönetim Kurulu Üyesi Elif Demirkol’ dan oluşan heyet  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlunu makamında  ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.
 
Bartın’a çok önem verdiğini belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu; ‘Tabiatıyla, el sanatlarıyla, hızla gelişmekte olan sanayisi ile geleceği açık ve parlak bir ilimizdir. Oluşturduğunuz dinamik ve genç kadronuzla ile Bartın’ın gelişiminde etkin rol oynayacaksınız. Yapacağınız çalışmalar ile Bartın faydalı olacağınızdan eminim. Bu noktada şahsım olarak her zaman yanınızda ve destekçisiniz olacağım. Kadın girişimciler ile genç girişimcilere büyük önem vermekteyiz. Yönetimiz de bir bayan arkadaşımızın olması beni çok mutlu etti. Bu hizmet yarışına katılarak hem kedisini hem de sizleri bayanlara gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Ticaret hayatının her alanın da bayanlarında söz hakkı olduğunu görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor.’dedi.
 
 ‘Bütün üyelerimize hizmet verecek teşvik ve hukuk danışma merkezleri kuruyoruz’
 
Bartın TSO heyetiyle yapmış olduğu görüşmede üyelerimize kolaylık sağlayacak bir çok yenilik için çalışmalar gerçekleştirdikleri belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Üyelerimizin düşük faizle finansmana erişimi için çalışmaya başladık. Tek haneli faizlerle borçlanabilmesi için çalışıyoruz.Üyelerimize hizmet verecek bir telefonla ulaşabilecekleri hukuk danışma merkezi kuruyoruz. Ayrıca 40 tane kamu kurum ve kuruluşu hibe para veriyor ama maalesef KOBİ’lerimiz buna ulaşamıyor. Bunun için teşvik danışma merkezi kuruyoruz. Oda ve borsalarımızın yapısını güçlendirmek için adımlar atıyoruz. Telefon ve adres bilgilerini, değişiklerini artık benim odam da bilecek. Üyesinin yaş gününü, vefatını her şeyini odalarımız güncel olarak bilecek. Her ilde de birer akademik danışman olacak. Oda ve borsa Akademimizi de başlatıyoruz. 10 bin meclis üyemizi bu akademide ağırlayacağız.
 
‘Yapacağımız çalışmalarla firma bilgileri eskizsiz olarak harita üzerinden görünecek.’
 
Ekonomik alanda da 4 yeni projemiz var. Mesleki eğitimi artık il ve ilçelerde oda ve borsaların kontrolünde olacak. Girişimcilik merkezleri kuruyoruz. Fikri olup nasıl şirket kuracağını bilmeyenlere projesi olanlara yol göstereceğiz. Sermaye olmayanlarla sermayesi olanları buluşturacağımız girişimci merkezlerimiz olacak. Bütün oda ve borsalarımız da dünyaya açılma merkezleri kuracağız. 1 milyon 500 bin üyemizin hangi adreste olduğunu artık bu NACE çalışmaları sonrasında öğrendik. Üyelerimiz firmanın bilgisini ve konumunu harita üzerinden eksiksiz görebilecek. Bunların hepsini birlikte hayata geçireceğiz. Biz hedeflerimizi gerçekleştirdikçe Türkiye kazanacak.”dedi. 
‘Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır ve yönetim kurulu  heyetinden tam destek’  
 
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası yeni yönetimi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, Hisarcıklıoğlu’nun arkasında olduklarını, desteklediklerini  ve her zaman birlikte çalışmayı arzuladıklarını dile getirdiler. TOBB içerinde gerçekleşecek olan tüm proje ve çalışmalarda yönetim kurulu olarak görev almaya talip olduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; ‘Şunu özellikle ve öncelikle vurgulamak isterim ki, hizmet dönemimiz içerisinde, TOBB çatısı altında bulunmaktan gurur duyduğum bu güzide kurumun, yeni hamleler yaparak bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunabilmesi için sizlerin de desteğiyle tam bir gayretle çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.
 ‘Bu çatı altında gurur duyacağımız gelişmeleri sizlerle birlikte paylaşacağıma inancım sonsuz.’
Birlik ve beraberlik ruhuyla kent ekonomisinin geliştirilmesi, istihdamın ve ihracatın artırılması, kentin ekonomik potansiyelini etkin biçimde geliştirilmesi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve kente daha kaliteli hizmet vermesinin sağlanması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Yöremizin gelişmesi ve insanımızın refahı için gerçekleştirilen çalışmaların yapılmasına her türlü katkıyı sunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve size sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sayın başkanım, işimizin çok kolay olmadığının, hatta oldukça zor olduğunun bilincindeyiz. Ancak önümüzdeki dönemde bu çatı altında gurur duyacağımız gelişmeleri sizlerle birlikte paylaşacağıma inancım sonsuz.’dedi.
 
‘Rifat Hisarcıklıoğlu Bartın’a geliyor.’
 
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ramazan ayında gerçekleştirilecek olan geleneksel Bartın TSO iftar yemeğine  teşriflerinin kendilerini  çok mutlu edeceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır’ın  daveti üzerine  ;’En kısa zamanda güzel ilimiz Bartın’a gelerek sizlerle beraber olmak isterim. Mübarek ramazan ayında düzenleyeceğiniz iftar programında sizlerin yanında olmak beni de mutlu edecektir.’dedi.Meclis Başkanı Halil Çelen ise konuşmasında; ‘ Sayın başkanım, önümüzdeki dört sene içersinde sizlerle ilimiz için, Bartın’ın geleceği için çok verimli çalışmalara imza atacağımızı ümit ediyorum. Yönetimdeki  dinamik ve genç arkadaşlarımızla birlikte ilimizi oldukça üst noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile hep beraber, ülkemizin kalkınmasında da görev alacağımız için çok mutluyuz.’dedi.

Bakmadan Geçme