Valilikten olaylarla ilgili açıklama

Maç sonrası yaşanan olayların ardından Bartın valiliği yazılı açıklama yaptı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Maçın ardından taraftarlar ve polis arasında yaşanan olaylara ilişkin Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, zor kullanma sınırlarını aşan polisin görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "11.12.2022 tarihinde Bartinspor - 1926 Polatli Belediyespor arasında oynanan futbol müsabakası sonrasında bir taraftarın yerde iken darp edilmesi görüntülerine ilişkin zor kullanmanın sınırlarının aşılması kapsamında Valiliğimizce müfettiş talebinde bulunulmuş, aynı zamanda ilgili personel soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırılmıştır.
Maç sonrası meydana gelen bu müessir olay nedeniyle, her ne kadar görüntülerde yer alan taraftar şikayetçi olmadığını beyan etse de, görevli bir memurun yaralandığı, bir gazetecinin darp edildiği iddiasına ilişkin olarak olay tüm yönleri ile araştırılarak sorumlular hakkında gerekli disiplin işlemleri gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • mustafa | 12 Aralık 2022 18:47

    Yazıklar olsun polis yine günah keçisi elbet bu polislerin kıymetini bu vatandaş anlayacak

  • Fert | 12 Aralık 2022 18:46

    Her ne kadr trftar sikatci olmasa da yazılmış.İllakindahis şikayetçi mi olması lazım. Görüntülerde savunmasız bir kişiye orantısız güç ve tekme atılıyor.Sikayetci olmaya gerek yok.Adalet varsa yerini bulur inşallah.

  • Nail aydın | 12 Aralık 2022 16:49

    Polisimize yakışmayan bir hareket bizim polisimiz yerde yatanı tekmelemek yakışmıyor yakaladınmı tak kelepçe getir ne demek yatır tekmele bu şekilde olan polisler görevden alınsın yakışmıyor o ünü formoya.

BUNLARA DA BAKIN