Valilikten yeni karar açıklaması

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinden yeni karar çıktı.

PAYLAŞ

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Sinan GÜNER Başkanlığında olağanüstü toplanarak Koronavirüs Salgını nedeniyle aşağıdaki kararları aldı.
Sinema salonlarında yüzde 50 kapasite (1 koltuk dolu bir koltuk boş) sınırlaması kaldırıldı. Diğer yandan aşılı olmayanlardan konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılım için pcr test zorunluluğu devam ediyor. İlimiz genelinde sinema salonları ve tiyatrolar için Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer verilen mesafe koşulları dışında herhangi bir kapasite sınırlamasına gidilmemesine, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 05.09.2021 tarih ve 32 nolu kararının 2. maddesinde belirtilen “6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğunun getirilmesine, bu çerçevede işletmeciler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid­19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulamasının yapılmasına, kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil ya da negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmemesine” dair kararın uygulanmasının devamına karar verildi. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Abdullah Baştan | 04 Kasım 2021 21:57

    PCR testinin doğruluk payı yüzde elli ie değil diyen sağlık bakanı, çinde üretilen test çubuklarının kullanılmasını bir nebze insanları anayasanın 14.ve 17 maddesini kararnameler linç edilmesini kabul etmiyorum. Türkiye cumhuriyeti devletinde devletin anayasası siyasilerin iki dudağının arasında linç edilmesine ve bu yanlış kararın valiliklere destek olmasını kabul etmiyorum. Devlet yönetenlerin işi halkını hertürlü tehditden korumaktır sağlığını ve huzurunu temin etmekiken, dsö denen sağlık düşmanlarına maşa olmaları kabul edilemez.

BUNLARA DA BAKIN