Vatandaşlar Şelaleye Bayıldı

Belediyece hazırlanan proje kapsamında yapımı tamamlanma aşamasına gelen ve çevre düzeni gibi son rötuşları kalan Şelale ilk defa faaliyete geçirildi

CEMAL AKIN “BİR KARANLIK NOKTAYI DAHA AYDINLATTIK”
Cemal Akın, Hüseyin Çetin, Daire Müdürleri ve Yüklenici firma yetkililerinin hazır bulunduğu şelale alanında, şelaleden yükselen suların rengarenk dans gösterilerinden oluşan görsel şöleni vatandaşlarla birlikte izledi. Şelale’nin ilk defa deneme amaçlı olarak faaliyete geçirilmesini yerinde takip eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında şelale alanının daha önce hoş olmayan olayların yaşandığı atıl ve karanlık bir nokta olduğunu belirterek hayata geçmekte olan şelale projesi ile bu noktanın da artık sevilen ve insana ferahlık hissi veren bir yer olarak halka kazandırıldığını söyledi.  Akın konuşmasında “Hazırladığımız projelerimizi hayata geçirerek hoş olmayan olayların yaşandığı atıl karanlık ve korkunç yerleri birer birer aydınlatıp halka kazandırmaya devam ediyoruz. Bu alanda böyle bir yerdi. Bu karanlık noktayı kötü halinden kurtarıp en güzel şekilde yeniden düzenlemek için bir şelale projesi hazırlayıp ihale ettik. Şuan şelalemiz faal olacak düzeye geldi. Bazı noktalarında çevre düzenleme çalışmaları ve oturma guruplarının yerleştirilmesi gibi küçük ayrıntılar kaldı. Şelale bir taraftan suların rengarenk ışıklarla hareketiyle muhteşem bir görsellik sunarken bir taraftan da etrafına yerleştirdiğimiz oturma gurupları ve kamelyalarla huzurla vakit geçirilebilecek ferah bir yer olarak halkımıza hizmet verecek. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

ŞELALE’DE BAŞKANA TEBRİK YAĞDI

Bartın Belediyesi tarafından kente kazandırılan Şelale ilk denemede görenleri adeta büyülerken vatandaşlar art arda Belediye Başkanı Cemal Akın’ı tebrik ettiler. Şelaleyi heyecanla izleyen vatandaşlar Belediye Başkanı Cemal Akın’a bu güzel hizmeti dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini ileterek memnuniyetlerini gösterdiler.
Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı  konuşmada “Daha güzel daha yaşanabilir, daha modern bir Bartın ve halkın memnuniyeti için gece gündüz çalışıyoruz. Hayata geçme aşamasında olan bu projemiz ve yatırımımızdan sonrada insanların yüzünde gördüğümüz bu mutlu ifade bizim için her şeye değen ve paha biçilmez bir mutluluk” dedi.
“ŞELALE ASMA’YA HAYAT VERDİ”
Vatandaşlar ise konuşmalarında “Burası  eskiden istemediğimiz olayların yaşandığı bir alandı. Uzun süre atıl ve hoş görünmeyen bir yer olarak kaldı. Belediye Başkanı’mız Cemal Akın bu şelaleyi yaparak Asma’ya hayat verdi. Harika bir çalışma muhteşem bir manzara teşekkür ediyoruz” dediler.
ŞELALE’DE İLK HATIRA FOTOĞRAFINI ÖĞRENCİLER ÇEKTİRDİ
Bartın Belediyesi tarafından Asma Köprü karşısında bulunan Gavur Taşı mevkiindeki atıl alana yapılan Şelale’nin ilk kez faaliyete geçirildiği esnada ilk hatıra fotoğrafını Serap ve Sibel isimli iki öğrenci çektirdi. Şelale de suların rengârenk görsel şöleni başladığında o esnada yakınlarda bulunan herkes sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak üzere fotoğraf makinesi ve cep telefonlarına davrandı.
Şelalenin sesini duyup ışıltısını fark eder fark etmez alana yönelen biri Zonguldak’lı diğeri Bartın’lı Serap ve Sibel isimli öğrenciler hemen cep telefonlarıyla fotoğraflayıp sosyal paylaşım sitesinde yakınlarıyla paylaşarak Belediye Başkanı Cemal Akın ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Öğrenciler aynı zamanda Başkan Akın’ı ilk tebrik edenler oldu.

Bakmadan Geçme