Yapılan uyarılar tedirgin ediyor

Ya elektrikler giderse!!!

PAYLAŞ

Çatılar uçabilir, direkler devrilebilir

Bartın'da kar yağışı ve fırtınalarda kesilen elektrikler vatandaşı bezdirmeye devam ederken Meteorolojiden yapılan her uyarıda akıllara elektrik kesintileri geliyor. 
Karadeniz’de Beklenen Fırtınaya Dikkat!

Bartın, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Karabük’te kuvvetli fırtına bekleniyor
Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz’de zamanla tüm Karadeniz Bölgesinde güneyli yönlerden fırtına(40-74 km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat), yüksek kesimlerde tam fırtına (89-102 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Kuvvetli fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Zekeriya Özliman | 30 Ocak 2021 15:59

    Fırtınanın esmesini,karın yağmasını,dolu ve yağmurun oluşmasını engelleyemeyiz; bunlar olacak ki doğa işleyişini sürdürebilsin. Yetkili ve görevliler bu koşullar altında elektriklerin kesilmesini engellemekle mükelleftirler; örneğin elektrik nakil hatlarının yer altına alınması gibi.

  • Alp | 30 Ocak 2021 12:57

    Bartın'ın elektrik sorunu bitmez. Özellikle Kızcağız'dan beslenen Mekeçler, Akağaç, Kurtköy İlyaslar, Kaypaklar, ve diğer birkaç köy daha elektrik konusunda ortaçağı yaşıyor. Hiç gelmeden 5,5 gün kesintinin ardından 2 gün sonra 17 saat daha kesildi.. Hemen hemen hergün olan saatlik kesintileri saymıyoruz bile.. Bazen de saatlerce voltaj düşüklüğü ile uğraşılıyor. İlgili yok, devlet yok. Özel sektör olunca böyle bu işler.

BUNLARA DA BAKIN