Yaz Spor Okuluna Yoğun İlgi

Bartın Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan spor kompleksinde Bartın Belediyesi tarafından gerçekleştirilen spor etkinlikleri yoğun katılımla devam ediyor.

Bartın Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan spor kompleksinde Bartın Belediyesi tarafından gerçekleştirilen spor etkinlikleri yoğun katılımla devam ediyor.

Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan spor kompleksinde Bartın Belediyesi tarafından açılan Yaz Spor Okulu yoğun katılımla devam ederken, tenis, voleybol ve basketbol branşlarında eğitim verilen öğrencilere kitap da okutuluyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan spor kompleksinde etkinlik yoğun ilgi görüyor. Bartın Belediyesi Yaz Spor Okulu Basketbol Antrenörü Aydın Kükner açıklamasında, "Bu tür etkinlikler öğrencileri fiziksel ve zihinsel yönden olumlu etkiliyor. Yaz ayları insan hayatında ölü sezondur. Bu dönemi Belediye başkanımızın bize sunduğu imkanlarla kitap okuma, basketbol, tenis, voleybol gibi aktivitelerle pozitif değerlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye'de birçok sorun okumamaktan kaynaklanıyor. Bu eksikliği biraz da olsa gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Dönem boyunca, basketbol kursuna 86 öğrencinin katıldığını ifade eden Basketbol Antrenörü Baki Ofluoğlu ise, "Bartın Belediyesinin düzenlediği basketbol kursu hafta içi Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 86 öğrencinin katılımıyla gerçekleşiyor. Tatilin boş zaman geçirmek anlamına gelmediğini, bu zaman diliminin bir şekilde doldurulması gerekiyor. Spor için ahlak çok önemlidir. Ahlak, sporda hem başarıyı hem de centilmenliği ön plana çıkarır. Sporcularımız, kendi değerlerine saygılı ve ahlaklı şekilde büyürse zaten sportif başarı da kendiliğinden gelir. Sporcu ilk önce iyi bir insan olmalıdır” diye konuştu. Yaz spor okulu öğrencilerinden Baran Taylan ise şunları söyledi; “Atıl durumdaki bu alanları spor tesisleri yaparak ve bu kursları açarak biz gençlerin istifadesine sunan Belediye Başkanımız Cemal Akın ve ekibine arkadaşlarım adına da teşekkür ederim. 2 yıldır kardeşimle birlikte bu kursa katılıyoruz. Şu anda Malatya’da 12 dev adam basketbol milli takım kampında bulunan ilimiz sporcusu Aleyna’ya ve kardeşim Cerene başarılar diliyorum. Burada antrenörlerimiz öncülüğünde hem basketbolun temel teknik ve taktikleri öğreniyoruz hem de kitap okuyarak bilgi anlamında kendimizi geliştiriyoruz.”

Bakmadan Geçme