Yol verme nedeniyle yine kaza

Halk otobüsü minibüse çarptı

PAYLAŞ

Bartın'da yayaya yol verme nedeniyle sürekli yaşanan kazalara bir yenisi daha eklendi. Çatmaca opet karşısında meydana gelen kazada, şehir merkezine seyir halinde olan yolcu minibüsüne, yayaya yol vermek için durduğu esnada arkadan gelen halk otobüsü çaprı. Kaza yapan araçlar yoldan kaldırılıncaya kadar trafik tek şeritten sağlandı. Çevre yolu üzerinde trafik ışıklarının olmadığı yaya geçitlerinde yayalara yol verilmesi nedeniyle kazalar yaşanmaya devam ediyor. Yayaya yol verince kaza, vermeyince ceza uygulaması nedeniyle sürücüler iki arada bir derede zor anlar yaşıyor. Yayaların aniden yola çıkmaları yanında araç takip mesafesinin korunmaması kazalara sebebiyet veriyor.  

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • ... | 13 Ocak 2022 18:31

    Emniyet Müdürlüğünün Hemen önünde Yaya gecidi olması kadar saçma bir uygulama yok birde orda pusu kurup ceza yazılıyor. İki trafik lambasının tam ortasında yaya geçidimi olur. Ya buton koyarsın yada üst geçit yaparsın. Ama bizim bilinçli yayalarımız üst geçidin altından geçerler bide sitem ederler yol vermiyorlar diye oda ayrı bir durum.

  • Zekeriya Özliman | 11 Ocak 2022 14:03

    Böyle bir sürücü ( Sürücü belgesi sahibi olan) anlayışına, mantığına sahip bir ülke dünya da başka nerede vardır? Emniyet müdürlüğünün hemen önünde yaya geçidinden geçerken hızı çok yüksek olan bir sürücü tarafından az kaldı eziliyordum. Aynı yerde yayaya yol veren bir araca başka bir araç arkadan çarptı. Sürücü belgeleri iptal edilmesi gereken bu şahıslar pimi çekilmiş el bombası gibi trafikte saygısızca, haksızca dolaşıp duruyorlar.

BUNLARA DA BAKIN