Yurtbay: Bunların Birbirlerinden Farkı Yok

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay son günlerde özellikle MHP ile CHP arasında yaşanan sert siyasi tartışmalara dikkat çekerek, 'seçim sürecine girince birbirlerini itham etmeye başladılar, bunların birbirinden farkı yoktur' dedi.

“Bu üsluptan kimseye hayır gelmez.”
Ünal Yurbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Öncelikle Bartınlı hemşerilerimize sağlık, mutluluk, hayırlı ve bereketli  günler diliyorum. Malum olduğu üzere son 1 haftada yerel basınımızda bir takım siyasi partilerimizin mensupları arasında üslubun sertleştiğini ve bunun giderek keskinleştiğini gözlemliyoruz.
Bu keskin söylemlerden kim kazançlı çıkar onu bilemiyoruz. Ancak “kim kaybeder?”sorusunun cevabı hiç şüphesiz, kendisinden beklenen atılımı bir türlü gerçekleştiremeyen Bartın kaybeder.
Önümüzde yerel seçimler var. Bu süreçte zaman daraldıkça ithamların, suçlamaların havada uçuştuğunu görüyoruz.  Şimdi mevcut duruma bir bakalım. Belediye başkanı MHP’de. Belediye meclis üyeleri AKP-MHP-CHP lilerden oluşuyor. Peki birbirlerini suçlayan ve itham edenler kimler? Şu anda Bartın’ı ve belediyeyi yönetenler. Yetki durumunda olanların düştüğü şu durum gösteriyor ki, gündelik çalışmaların üzerine bir şey koyamayanlar, Bartın’ı marka şehir yapacak projeleri üretemeyenler,  seçim sürecine girince birbirlerini itham etmeye başlamışlardır. Bunların birbirinden farkı yoktur.
Bu durumdan yola çıkarak Bartın halkına basın yoluyla sesleniyorum. Günlük işlerle yetinen belediyeciliği yeterli görüyorsanız,  birbirinden farklı olmayan AKP-CHP-MHP bunlardan birini seçebilirsiniz. Ama Bartın’ın 10 yıl sonrasına marka şehir olma yolunda ilerleyecek projelerle yönetilmesini istiyorsanız, bunun tek bir adresi vardır. O da Saadet Partisi’dir. Milli Görüş devrimi olmadan Bartın kalkınmaz, gereken atılımı yapamaz.
Bu gün bizler projelerimizle “Bartın’ımızı nasıl daha ileri taşırız?” bunu konuşacağımıza; siyaseti “Sen daha çok çaldın, ben daha az çaldım.” tarzına kilitleyerek milletin vaktini çalarsak bu millete en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bu üsluptan Bartın halkına hiçbir fayda gelmez. Bu horoz dövüşünden kimseye hayır gelmez. Bu millet hem yerelde ve hem de genelde bu gerilim siyasetinden çok zarar gördü.  Toplumu gererek siyaset yapmak iflas etmiştir. Bu sebepten dolayı Saadet Partisi olarak siyasilerimizi gerçek bir aklı selime davet ediyoruz.".

Bakmadan Geçme