Bartın'da kapalı yollar ve enerjisiz köyler

Tepkilerin odağındaki Başkent edaş mesaj gönderdi.

PAYLAŞ

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 111 köy yolundan 79 köy yolu ulaşıma açıldı. Merkeze bağlı 6, Amasra İlçesinde 1, Ulus İlçemizde 25 olmak üzere toplam 32 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. İl özel idaresi ekipleri tarafından yol açma çalışmaları geceli gündüzlü devam ediyor. 
55 köyde elektrik yok!
Başkent Enerjisa verilerine göre Merkez İlçe Arıt Köyü ve Hasankadı Beldesi, Ulus İlçesi ve Kumluca Beldesi ile Kurucaşile ve Amasra İlçelerinde toplam 55 köyde enerji arızası bulunuyor. Ekiplerin Ulus, Kumluca, Hasankadı, Arıt, Abdipaşa grup hatlarında arızalara müdahale ettiği belirtildi. Abonelere mesaj gönderen Başkent Edaş, "Değerli Bartınlılar, Bölgemizde etkili olan yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti kaynaklı bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Söz konusu arızalara tüm gücümüzle müdahale ettigimizi, saha ekiplerimizin özverili gayretiyle kesintilerin tamamen giderilmesi icin çalışmakta olduğumuzu belirtmek isteriz. Dağıtım bölgemizdeki saha calışmalarını web sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz." denildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • rıfkı | 23 Aralık 2021 19:30

  köuümüzde 3 gündür elektrik yok 186 yı arayıp direk yıkıldı tel koptu diye söylüyoruz hiç bir bilgi verilmiyor hep aynı cevaplar hep aynı durum bugun 3 cü gün şuan akşam 19:30 halen elektrik yok yollar açık ama gelip sorunu çözmüyorlar çok maduruz başkent geçen kış da bizi 5 gün madur etti faturaları 4 gün önce yazmayı biliyorlar.

 • Ökkeş | 23 Aralık 2021 13:09

  Avuç içi kadar memleket. Ne yolu acilabiliyor, ne su kesintisi bitiyor, ne de elektrik kesintisi. 81 ilin olduğu bu ülkede sizce bunun gibi olan başka şehir varmıdır? Sadece buraya özgü. Peki neden böyle?

 • Hilal | 23 Aralık 2021 12:46

  Şöyle söyleyeyim mesaj yollanmış ya telefonlara 3 gündür zaten elektirik yok kar yagışı başlar başlamaz elektirikler kesildi 3 gündür şarj mı dayanır power şarjıda bitti dogal olarak babam o mesajı görmedi bile ne zaman gelecegıde belli değil neden bartında her sene bu sorun yaşanıyor kimsenin dünyadan haberi yok

 • Hüseyin | 23 Aralık 2021 11:07

  3 gün, 6 gün elektrik kesintisi ne demek. Anlaşılıyor ki firma gerekli önlemleri almıyor. Fatura tahsilatından başka birşey yapmıyorlar demekki. İşin kolayını bulmuşlar, hemen kar yağışı mi bahane ediyorlar

BUNLARA DA BAKIN