Bölünecekse, Sadece Yollar Bölünsün

Bartın Valiliğinin şehit aileleri ve gaziler onuruna Amasra'da düzenlediği iftarda konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ülkenin bölünmesine müsaade edilmeyeceğini belirterek bölünen sadece duble yollar olsun, milletimiz birleşsin dedi.

Yıldırım iftarda yaptığı konuşmada, "Şehitler aslında ölü değildir. Onlar diridir. Onlar bizim kalbimizin müstesna bir köşesinde, yerleri her zaman canlı olarak hatıralarıyla bizlerle beraberdir. Şehitlerimizin ruhunu incitecek, bu toprakların bölünmesine parçalanmasına asla ve asla hiçbir dönemde müsaade edilmedi, bundan sonra da müsaade edilmeyecektir. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz müsterih olsu. Tabi ülkemizin uzun yıllardan beri birlik ve beraberlik mücadelesi var, terörle mücadelesi var. Bu mücadeleyi yeni dönemde yeni şehitlerimiz olmasın, insanlarımız hayatlarını kaybetmesin, ülkemiz doğusuyla batısı, kuzey ile güneyi ayrışmasın. Bölünecekse doğu ile batı, kuzeyle güney sadece bölünmüş yollarla bölünsün. Yollar bölünsün, hayatlar birleşsin, yollar bölünsün, millet birleşsin. Bunun için 10 yıldır çalışıyoruz, çabalıyoruz, gayret ediyoruz" diye konuştu.
TEK MİLLET, TEK TÜRKİYE VURGUSU
Herkesin aklından çıkarmaması gereken bir gerçeği burada açıklamak istediğini belirten Bakan Yıldırım; “Bin yıldır bu topraklarda kader birliği yaptık. Çanakkale'de, Dumlupınar'da düşmana karşı hep bir ve beraber olduk. Bağımsızlığımızı hiçbir şeye değişmedik. Bugün de, gelecekte de ilkemiz ay yıldızlı bayrağımızın altında, onun gölgesinde tek vatan, tek millet, tek Türkiye olarak muasır medeniyetler yolunda ilerleyeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Bakmadan Geçme