Büyük Proje Tüm Hızıyla Sürüyor

Nisan ayında yer tesliminin yapılarak çalışmalara başlanılan Kozcağız'ın tüm mahalle ve sokaklarını kapsayacak olan ve Kozcağız Irmağına atık su iletilmesini ortadan kaldıracak proje tüm hızıyla devam ediyor.

Kozcağız Belediyesinden yapılan açıklamada, “Geride kalan 10 günlük zaman dilimi içerisinde yaklaşık olarak 700 metrelik bir yol kat edilmiş durumda. Yüklenici firma çalışanları bugün itibari ile Orman İşletmesi ve Mesire projemizin olduğu bölgede çalışmalarına devam etmektedir. Yaklaşık 20-25 metre aralıklarla konulan muayene bacaları ile ilerleyen zamanlarda kanalizasyonda sorun olduğunda anında müdahale etme olanağı sağlanmaktadır. Şu an tek bir ekiple yürütülen çalışmalar sanayi Sitesinin bulunduğu mevkiye gelindiğinde iki ekiple çalışmalara başlayacaktır. Bir ekibin ana yol üzerinde diğer ekibinde sokak aralarında çalışması ön görülmektedir.

  Yer yer üç ekible yürütülecek olan çalışmalar her hangi bir büyük aksiliklerin olmaması durumunda planlanan tarihten önce tamamlanması düşünülmektedir. Şuan 400 lük büzlerin yerleştirilimi devam etmektedir fakat şehir içerisine girildiğinde bu büzlerin yerini 300 lük ve 200 lük büzler alacaktır. Önümüzdeki günlerde Arıtma Tesisinin kalıplarının hazırlanarak çalışmalarına başlanılacaktır. Yağmursuyu giderlerinin yerleştirilme çalışmalarına Önümüzdeki ay içerisinde başlanılacaktır. Yağmur suyu gider çalışmalarında sokak aralarına belirlenen su birikme noktalarına ızgaralar konulacak olup taşkınlığın önlenmesi sağlanacaktır. Yağmursuyu giderlerindeki ana hat boruları 800 lük olup bağlantıları yer yer 600 ve 500 lük borularla sağlanacaktır. Toplamda 5 km’lik bir uzunluğa sahip olan yağmur suyu giderleri belirlenen noktalardan kozcağız ırmağına iletilecektir. Yağmursuyu ve kanalizasyon giderleri birbirinden bağımsız olarak yerleştirilecektir” denildi.

Bakmadan Geçme