Yerin 300 Metre Altında İftar

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TTK Amasra Müessesesi'nde-300 kotunda madencilerle iftar açtı.

Milletvekili Tunç, iftardan önce vardiya değişiminde işçilerle tek tek tokalaşarak, ocaktan çıkanlara “geçmiş olsun” ocağa inenlere “hayırlı işler” diledi. Milletvekili Tunç, beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, bazı teşkilat mensupları ve TTK Amasra Müessesesi Müdürü Ejder Erbay ile birlikte yerin - 300 metre altında madencilerle iftar sofrasında bir araya geldi. Milletvekili Tunç, iftar öncesi madencilerin çalıştığı ayaklarda incelemelerde bulunarak kolaylıklar diledi.
  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TTK Amasra müessesinde önce Müessese Müdürü Ejder Erbay’ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İdari personeli ziyaret ettikten sonra Amele Birliğini ve Genel Maden İş Sendikası Amasra Şubesini ziyaret eden Milletvekili Tunç, tertip alan işçilere hayırlı işler diledi. Vardiya değişiminde ocaktan çıkan işçilere “geçmiş olsun”, ocağa inenlere de “hayırlı işler” dileyen Milletvekili Tunç, beraberindekilerle birlikte - 300 kotuna inerek, burada kömür çıkarılan ayakları ziyaret ederek madencilere kolaylıklar diledi. İftar saatinde de yeraltında çalışan madencilerle iftar sofrasında bir araya gelen Tunç, madenciliğin dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğunu belirterek;  “bu zor şartlarda çoluk çocuğunuzun rızkını çıkarmaya çalışıyorsunuz, Allah kolaylık versin, her yıl Ramazanda bir iftarımızı siz değerli madenci kardeşlerimizle paylaşıyoruz,  bu akşamda bu iftar sofrasında sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, kazasız belasız bir çalışma diliyoruz, Ramazan bayramınızı da şimdiden kutluyorum” dedi.
  Milletvekili Tunç, iftar yemeğinin ardından  madencilerle bir süre sohbet etti. Madenciler, Milletvekili Tunç’a, 7 yıldan bu yana her yıl Ramazan’ın bir iftarını kendileriyle yer altında yapmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkür ettiler.

Bakmadan Geçme