Cankurtaranlardan başarılı bir sezon

Bu yaz İnkumu'nda boğulma vakası yaşanmadı

CANKURTARANLAR 152 KİŞİYİ BOĞULMAKTAN KURTARDI
Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü cankurtaran ekibi, sezonun ilk gününden bugüne 152 kişiyi boğulmaktan kurtardı.
Bartın İnkumu tatil beldesi yaz boyunca tatilcilerin serinlemek için yoğun olarak tercih ettiği adreslerden biri oldu. Yaz ayı boyunca tatilcilere ev sahipliği yapan İnkumu, pandemiye rağmen serinlemek için tatile gelenlerle doldu. Bartın Belediyesi’nin sezon öncesi sahilde gerçekleştirdiği çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, temiz plaj imkanı sunulması ve İnkumu’nda gerçekleştirilen projeler nedeniyle Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür ettiler. 

CANKURTARANLAR BAŞARILI BİR YAZ SEZONUNU GERİDE BIRAKTI
Bartın Belediyesi’nin İnkumu sahilinde gerçekleştirdiği çalışmaların en önemlisi de cankurtaran hizmeti oldu. Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü cankurtaran ekipleri başarılı bir yaz sezonunu geride bıraktı. Denize giren tatilcilerden bazıları çeken akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi atlattı. Ölümlü boğulma vakasının yaşanmadığı yaz döneminde Bartın Belediyesi Cankurtaran ekibi 152 boğulma vakasına müdahale etti. 1 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında 1 bot, 1 jet ski ve 8 personel ile 5 ayrı noktada hizmet veren cankurtaranlar, boğulma vakalarına karşı deniz araçları, şamandıralar, can simitleri ve yapılan uyarılarla geniş tedbirler aldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı doğrultusunda tam donanımlı olarak görevlendirilen ekipler, tatilcileri hayata bağladı. 

TÜM PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediyesi Can Kurtaran ekibimiz yaz sezonu boyunca istenmeyen olaylara ve boğulmalara karşı görevlerini en iyi şekilde yerine getirdi.  Bartın Belediyesi olarak her yaz döneminde olduğu gibi bu yaz döneminde de gerekli önlemleri aldık. Yaz sezonu süresince İnkumu Tatil beldemizde ölümlü boğulma vakası yaşanmazken ekiplerimiz 152 boğulma vakasına müdahalede bulundu. Ekiplerimiz boğulma olaylarının önüne geçerek vatandaşların herhangi bir can kaybı yaşamadan huzur içinde tatillerini geçirmelerini sağladılar. Geçmiş olduğumuz yıllarda büyük bir başarı yakalayan cankurtaran ekibimiz bu yaz döneminde de aynı başarılarını devam ettirdiler. Büyük bir özveriyle çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Bakmadan Geçme