Ebru Kursiyerleri Eserlerini Sergiledi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ebru Atölyesi, Yaz Okulu Kursiyerleri eserlerini sergiledi.

Eski Belediye binasında gerçekleşen Ebru Sergisi’nin açılış töreninde Belediye Başkanı Cemal Akın, kursiyerler, aileleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Sergide Ebru Sanatçısı ve eğitmeni İbrahim Boz tarafından eğitim gören 8-16 yaş arası 52 kursiyer tarafından hazırlanan 90 ebru tablosu yer aldı.
Sergi esnasında kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından verildi.
Belediye Başkanı Cemal Akın serginin açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada Belediye olarak kültürel ve sanatsal etkinlik ve çalışmalara önem verdiklerini belirterek genç kursiyerleri Ebru Atölyesi kursunu başarıyla bitirdikleri için ve hazırladıkları eserlerden dolayı kutlayıp başarılarının devamını diledi.
Akın konuşmada “Belediye olarak Kültür ve Sanat Merkezi’miz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz dil, resim, ebru, ritim, enstrüman, tiyatro, aerobik gibi çok sayıda kursla öğrencilere ve vatandaşlarımıza sosyal kültürel ve sanatsal anlamda da hizmet veriyoruz. Bu günde 8-16 yaş grubu Ebru Atölyesi Yaz Kursu'nun hazırlamış olduğu Ebru Sergisi'nin açılışını yapmaktayız. Genç kursiyerlerimizi hazırlamış oldukları güzel eserlerden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bakmadan Geçme