Eğitim Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Alacak

Bartın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü 'Yaşam Boyu Öğrenme' tezli yüksek lisans ile 'Eğitim Programları ve Öğretim' tezsiz yüksek lisans programlarına bu yıl ilk kez öğrenci alacak. Programlara lisans mezunu herkes başvurabilecek.

Bartın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü “Yaşam Boyu Öğrenme” tezli yüksek lisans programı ile “Eğitim Programı ve Öğretimi” tezli yüksek lisans, “Eğitim Programı ve Öğretimi” tezsiz yüksek lisans (1. Öğretim), “Eğitim Programları ve Öğretim” (2. öğretim) tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci alınacak. ‘Yaşam Boyu Öğrenme’ tezli yüksek lisans programı ile ‘Eğitim Programları ve Öğretim’ tezsiz yüksek lisans programlarına bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.

Sadece eğitimcilerin değil istenilen şartları taşıyan 4 yıllık lisans mezunu herkesin başvurabileceği yüksek lisans programlarına özellikle MEB’de görev yapan tüm öğretmenler, Valilik çalışanları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitim birimlerinde çalışanlar ile Emniyet Teşkilatı, Banka ve Belediye çalışanlarının başvurusu bekleniyor. Programda halk eğitimi, sürekli eğitim, mesleki eğitim, mesleki gelişim, topluma hizmet, Avrupa Birliği Projeleri, yetişkin eğitimi, yaşlılık eğitimi, ana baba eğitimi, hizmet içi eğitim, toplum sorunları, siyaset ve toplumsal değerler gibi konuları içeriyor. Kontenjanlar ve yüksek lisans programlarına başvuru için gerekli şartlar yakında www.bartin.edu.tr web sitesinde duyurulacak.

Bakmadan Geçme