İŞKUR önünde izdiham geceden başladı

TTK'ya işçi alımı için başvurular sabah başlayacak olmasına rağmen işkur önünde geceden yoğun kalabalık oluştu.

İŞKUR ÖNÜNDE İNSAN SELİ
TTK işçi alımı ilanı ile ilgili başvurular bugün resmen başlıyor. İŞKUR önünde toplanan yüzlerce genç akşam saatlerinden itibaren soğuk havaya rağmen İŞKUR binası önünde beklemeye ve sıra kapmaya başladı. Kalabalık giderek artıyor.
Sabahın erken saatleri ile birlikte sayının daha da artması bekleniyor.
 Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak Zonguldak’tan 700, Bartın’dan 200 ve Karabük’ten de 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı pano-ayak üretim işçisi için başvurular yarın başlıyor. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğüne yapılacak ve 18 Şubat’ta mesai saati sonunda tamamlanacak.
İşte adaylarda aranılacak şartlar!
“- İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
- En az İlkokul mezunu olmak,
- İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
- Askerlikle ilişiği olmamak,
- Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,
Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;
Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,
Amasra/Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,
Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Karabük Nikah salonunda, saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.
Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20 Haziran 2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.
Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 12 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.”
İŞKUR, TTK’ya alınacak işçiler için aday başvurularının 12 Şubat 2019 tarihinde başlayacağını ve 18 Şubat 2019 tarihi mesai saati sonunda tamamlanacağını duyurdu. Adaylar; nüfusa kayıtlı oldukları adreslere göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine, İŞKUR’un www.iskur.gov.trinternet adresine, Alo 170 hizmet numarasına,  İŞKUR Hizmet Noktalarına müracaat edebilecekler.


 

Bakmadan Geçme