• Haberler
  • Güncel
  • Minibüsçüler didişiyor, sıkıntıyı öğrenciler çekiyor

Minibüsçüler didişiyor, sıkıntıyı öğrenciler çekiyor

Esenyurt kontak kapattı, öğrenciler mağdur oluyor...

2015’te alınan Meclis kararının Bartın Belediyesince yeniden uygulamaya konması üzerine Çatmaca Kavşağı ile Terminal arasında yolcu indirme ve bindirmeye yapamayan Esenyurt Minibüsçüleri bu sabahtan itibaren kontak kapatarak Bartın Üniversitesi’ne öğrenci taşımayı bıraktı.
Minibüslerin öğrenci taşımayı durdurmasıyla özellikle sabah 08.30-09.30 saatleri arasında Kutlubeyyazıcılar Kampüsüne gitmekte zorlanan öğrenci ise mağduriyetini tek tek sosyal medyadan paylaşmaya başladı.  
Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri de “Dersimiz var geç kaldık. Neden bu sorunlar yüzünden biz mağdur oluyoruz” diye sordu.

2015’te alınan Meclis kararının Bartın Belediyesince yeniden uygulamaya konması üzerine Çatmaca Kavşağı ile Terminal arasında yolcu indirme ve bindirmeye yapamayan Esenyurt Minibüsçüleri,  Bartın Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan toplantılarda bir sonuç çıkmayınca dün Kemerköprü Meydanı’nda basın açıklaması yapmıştı. Esenyurt minibüsünün önüne Türk bayrağına sarılı ve “Tabutumuz hazır Belediyenin bize biçtiği kefenleri bekliyoruz” yazan tabut maketi koyan minibüsçüler, karar dolayısıyla halkın, Bartın Üniversitesi öğrencilerinin, ortaöğretim öğrencilerinin, kendilerinin ve ailelerinin mağdur olduğunu söylemişti. “Ekmeğimiz elimizden alınıyor” diyen minibüsüler Bartın Belediyesi’nin ise sorun karşısında uzlaşmacı bir tavrı olmadığını ifade edip Belediyenin kendilerini halk otobüsü olmaya zorladığını iddia etmişti. Dünden itibaren köyden gelen vatandaşların ve köydeki öğrencilerin mağdur olmaması için sefer sayılarını azaltacaklarını söyleyen minibüsçüler,  Bartın Belediyesi başta olmak üzere yetkililerin bu soruna çözüm bulmadıkları takdirde ilerleyen zamanlarda işi komple bırakacaklarını bile söylemişti.
Halk otobüsüne binemeyen öğrenciler “Mağduruz” dedi  
Esenyurt minibüsçüleri bu açıklama sonrasında ise bugün sabahtan itibaren kontak kapattı ve Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsüne öğrenci taşımayı bıraktı. Minibüslerin öğrenci taşımayı durdurmasıyla özellikle sabah 08.30-09.30 saatleri arasında Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu başta olmak üzere birçok bölgede  okula gitmek isteyen öğrenciler için mağduriyetlerde başladı. Okula sadece Özel Halk Otobüsleriyle gitmek zorunda kalan öğrenciler, otobüslerin dolu olmasından dolayı otobüse binip okula gidememekten yakınırken bu mağduriyetlerini de teke teker hem sosyal medyadan paylaşmaya başladı hem de gazetecilere sosyal medya üzerine mesajlar atarak “Neden biz mağdur oluyoruz” diye sordu.
“Otobüsler geç geliyor en az 30 kişi 10 dakikadır bekliyoruz. Derse geç kaldık”
Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdunda kalan bir Bartın Üniversitesi öğrencisi mesajında ve attığı fotoğraflarda “Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdunun önü böyle. Dersim var. Geç kaldık. Neden bu sorunlar yüzünden biz mağdur oluyoruz? Otobüsler geç geliyor. Gelen otobüs dolu olduğu için bir sonrakini beklemek zorunda kaldık. En az 30 kişi 10 dakikadır bekliyoruz” dedi.
 

 

Bakmadan Geçme