O beldeye giriş çıkışlar yasaklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle Hasankadı beldesi karantina altına alındı, giriş çıkışlar yasaklandı...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın'ın Hasanlkadı beldesi karantina altına alındı. Beldeye giriş çıkışlar yasaklandı.
T.C. BARTIN VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİ
 İLAN TUTANAĞI

 İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30/03/2020 Pazartesi günü Vali Sinan GÜNER Başkanlığında olağanüstü toplanarak; birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle aşağıdaki kararları almıştır.
1. 29/03/2020 tarihinde İstanbul İli ve çevre il ve ilçelerden 111 kişinin gelmiş olması, önceki gelenlerin zorunlu ev izolasyonuna riayet etmemeleri ve ateş, öksürük gibi hastalık belirtilerinin artması nedeni ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’inci ve 72’inci maddeleri gereğince 30/03/2020 günü saat:15.30’dan itibaren ilimiz merkez ilçeye bağlı Hasankadı Beldesi’nin ikinci bir emre kadar karantinaya alınmasına, beldeye giriş ve çıkışların yasaklanmasına,
2. Karantina kararına uymayanlara TCK’nın 195’inci maddesi kapsamında adli ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi gereğince idari işlem yapılmasına,
3. Alınan bu kararların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Senay | 30 Mart 2020 18:35

    Ailem köyde kaliyo 65üstü daha güvenliler diyodum evden cikmiyolar uyuyolar, ama böyle kanunlara kurallara uymayan insanlarimiz yüzünden herkes tehdit altinda.allahim korusun hepimizi insallah sokaga cikma yasagi gelirde kimse istedigin i yapamaz!!!

  • Ayşe cambaz | 30 Mart 2020 16:55

    Sayın valim giriş çıkışları yasaklayın millet köye akın ediyor büyü k şehirlerden göç başladı.herkes kendi evinde kalsın.bu ne ya okullar tatil köye işten çıktım köye.boyle bir zamanda herkes bulunduğu yerde kalsın .biz evden çıkmıyoruz herkez evinde kalsin.

BUNLARA DA BAKIN