Organları 7 Kişiye Umut Oldu

Bartın'da hareket halindeki kamyonette tuttuğu jeneratörün üzerine düşmesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen gencin ailesi tarafından bağışlanan organları 7 kişiye umut oldu.

Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesinde hareket halindeki kamyonetten üzerine jeneratör düşerek ağır yaralanan gencin beyin ölümünün gerçekleştiği ve organlarının bağışlandığı öğrenildi.
Yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Bayraktar’ın dün gece beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine yıkılan ailesi, doktorların tavsiyesi üzerine çocuklarının kalp, pankreas, böbrek, ince bağırsak, karaciğer, akciğer ve böbreklerini bağışladı. Bunun üzerine, hastane yönetimi organ nakli bekleyen hastalar için Ankara ile irtibata geçerek Ambulans helikopter istedi. Bayraktar'ın organları ambulans helikopter ile Ankara'da Hacettepe, GATA ve Yüksek Yüksek İhtisas ve Eğitim Hastanesinde nakil bekleyen hastalara gönderildi. Organların 7 hastaya nakledileceği öğrenildi.
Ailesiyle birlikte gittikleri bahçelerinden evlerine dönüşte hareket halindeki kamyonetten üzerine jeneratör düşen Erdoğan Bayraktar (23) ağır yaralı olarak Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.
Hastanede beyin ölümü gerçekleşen Bayraktar'ın evli ve bir çocuğu olduğu öğrenildi.

Bakmadan Geçme