Üst Yapı Çalışmaları Dualarla Başladı

Bartın Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nin yeniden dizayn edilmesi için yürütülen alt yapı çalışmaları sona ererken düzenlenen törenle, üst yapı çalışmaları başlatıldı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Törende, kurban kesilerek iş makineleri dualar eşliğinde üst yapı çalışmalarını gerçekleştirmek üzere çalıştırıldı.
Caddede üst yapı çalışmalarını başlatan tören esnasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yüklenici firma Özçelikkaya Şirketi’nin sahibi Mehmet Çelikkaya, Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu, Fen İşleri Müdürü Çetin Önder, Zabıta Müdürü Mustafa Ala, Belediye Teknik personelleri  ve vatandaşlar hazır bulundu.
Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nin Hamam Sokak tarafındaki girişinden itibaren başlayan üst yapı çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, caddeyi renkli asfalt yol, geniş granit kaldırımlar, modern aydınlatmalar ve kent mobilyalarıyla kentin en güzel caddesi olacak şekilde dizayn etmeden önce gerekli tüm alt yapı gereksinimlerini karşıladıklarını ve şimdide üst yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Cemal Akın açıklamasında “Cadde yeniden düzenlemeden önce abone bağlantılarıyla birlikte doğal gaz alt yapısı hazırlanarak elektrik ve Telekom gibi diğer kurumları ilgilendiren alt yapı ihtiyaçları karşılandı. Bu çalışmalarla birlikte belediye olarak caddeden geçen tüm şehir şebeke suyu borularını ve kavşak suyu borularını yeniledik. Aynı zamanda caddede önemli bir alt yapı çalışması daha yaparak yeni yağmur suyu hattı oluşturduk. Tüm bu çalışmaların peşinden üst yapı çalışmalarına başlıyoruz. Şuan yola, finişer yardımıyla 20 cm Plent Miks Temel (PMT) Malzemesi, 10 cm Asfalt Malzeme ve 5 cm Binner malzeme olmak üzere 35 cm malzeme sererek iş makinelerimizle sıkılaştırdıktan sonra caddeyi bayram öncesinde halkımıza hizmet verecek hale getireceğiz. Bayram sonrasında da 5 cm asfalt betonu aşınma tabakası ilavesi ile son düzenlemeler yapılarak renkli asfalt ve kaldırım çalışmalarına başlanacak. Bu modern yol düzenlemelerimizle birlikte modern aydınlatmalar ve kent mobilyalarımızı yerleştirip caddeyi hava şartları da müsade ederse 1,5 Ay’da Bartın’ın en güzel caddesi olarak halkımızın beğenisine ve istifadesine sunacağız ”dedi.
Başkan Akın çalışmaları yakından takip ederek caddede hazır bulunan vatandaşlara ve esnaflara çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN