Özel İdarenin Araç Filosu Güçlendi

Bartın İl Özel İdaresi makine parkı modernizasyon ve güçlendirme projesi kapsamında alınan iş makineleri Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde yapılan törenle hizmete sunuldu.

Törene Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Altınok, İl Genel Meclisi üyeleri ve Yol Ulaşım Hizmetleri yetkilileriyle birlikte diğer çalışanlar da katıldı.
Törende bir konuşma yapan Genel Sekreter İbrahim Kayış, "İl Özel İdaremizin 2013 yılı çalışma ve performans programında yer alan yaklaşık 1,5 milyon TL bedelli araç ve makine parkı modernizasyonu projesi kapsamında bugün hizmete sunacağımız 1 Arazöz, 1 Bekoloder, 3 Damperli Kamyon ile Makine Parkını önemli ölçüde güçlendirmiş bulunuyoruz. Bir ay içerisinde teslim edilecek olan 1 adet Treyler ve tam donanımlı Yol Çizgi Makinası hizmete bulunduğunda bu proje bugün için tamamlanmış olacaktır. Ancak makine parkı modernizasyon ve güçlendirme çalışmalarımız ihtiyaçlar ve maddi imkanlar çerçevesinde devam edecektir" dedi.

KARTAL: GÜÇLÜ BİR MAKİNE PARKIMIZ VAR

Bartın İl Özel İdaresinin Güçlü bir Makine parkının olduğunu söyleyen Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, “ Bilindiği üzerde Bartın İl Özel İdaremiz, her geçen yıl makine parkını genişleterek, aldığımız bu araçlarla eksik kalan yollarımızın yapımında büyük katkılar sağlayacaktır. Bu açıdan geçtiğimiz yıl yatırım programına almış olduğumuz ve toplamda 1,3 milyon tl. rakama mal olan, bu araçlarımızın bir çoğu bugün hizmete girecek. Güçlü bir makine parkı ile 12 adet Mercedes Kamyon filo kapsamında değerlendirildiğinde Merkez İlçede günde yaklaşık 1,3 km. Ulus ve Amasra ilçelerimizde 1 km, Kurucaşile ilçemizde 0,5 km. stabilize yol yapılabilecek kapasiteye ulaştığımızı belirtmek isterim. Ben kazasız belasız ve bir çalışma diliyorum. İnşallah, yapılan bu bütün bu çalışmalar Bartın’a ve Bartın halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”dedi.
Son olarak konuşma yapan Vali Ali Çınar, "Bu araçların hizmete girmesi bizim için çok heyecan verici, çünkü kullanılan eski araçların kapasiteleri yetersizdi. Ve eski olmalarından dolayı, işlerimizde aksamalar meydana geliyordu. Bu araçlarla biz makine parkımızı yenileyerek, hizmet kapasitemizi artırıyoruz. Bunlarla birlikte Köylerimizde yaptığımız hizmetlerin daha hızlı olmasına yardımcı olacaklar. Bundan sonra da çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürüteceğiz" dedi.

Bakmadan Geçme