Sineklerle Mücadele Sürüyor

Bartın Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Bartın Belediyesi Veteriner hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan bARTIN Belediye Başkanı Cemal Akın, “Sinek ve haşerelerle mücadelemize, mahallelerimizde ve İnkumu tatil beldemizdeki tüm cadde ve sokaklarımızda bu iş için görevli ve özel donanımlı araçlarla her akşam ilaçlama yaparak devam ediyoruz. Veteriner Hizmetleri’ne bağlı ekiplerimizle aynı zamanda bu sinek ve haşereler henüz larva dönemindeyken ilaçlama yaparak çoğalmalarını önleyip oluşabilecek sıkıntıların önüne geçiyoruz. İlaçlamalarımızı sadece mesken yakınlarında değil tüm alt yapı noktalarında, derelerde, yeşil alanlarda ve haşerelerin üreyip yayılabileceği her yerde yoğun olarak yapıyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımızın huzuru ve sağlığı için gece gündüz tüm ekiplerimizi seferber ediyoruz ” dedi.

Bakmadan Geçme