Son 4 mahalle de doğal gaza kavuşacak

Meclis kararı alındı, görüşmeler başladı...

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Akmercan Doğalgaz Firması Bölge Müdür Yardımcısı Murat Tutal ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Gecen, Şiremirçavuş, Ağdacı ve Karaçay Mahallelerine doğalgaz hizmetinin gelmesi ile ilgili konular hakkında istişarelerde bulunuldu.

Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Bartın Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde şehrimizin muhtelif sorunlarını önümüze koyduk. Yapacağımız çok iş olduğunu bilsek de sağlığın her şeyden önce geldiğini bilerek hava kirliliği ile mücadele etmek için çalışma başlattık. Konu ile ilgili birim müdürlerimizle yaptığımız görüşmelerde kent merkezinde yapılacak olan doğalgaz çalışmasının yol ve kaldırımlarımızda bırakacağı hasarın onarımı büyük bir yük olarak görülse de, hiç düşünmeden bu yükün altına girmeye karar verdik. 2010 yılı Aralık ayı Belediye meclisimizde alınan karar ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından doğalgaz dağıtım ihalesi gerçekleştirildi. Kısa zamanda tamamlanan çalışmalar neticesinde şehrimize doğalgaz verilmeye başlandı. Bugün itibariyle Hastaneler, Fabrikalar, Okullar ve Kamu Kurumları gibi büyük yapıların da yer aldığı 26 bini aşkın abone tarafından doğalgaz kullanılmaktadır. Bu hizmeti  Gecen, Şiremirçavuş, Ağdacı ve Karaçay Mahallelerimize de sunmak istiyoruz. Bunun için gerekli olan Belediye Meclis kararımızı aldık.  Bir aksilik olmazsa en kısa zamanda bu bölgelerimize de doğalgaz hizmetini sunacağız. “ dedi.

Bakmadan Geçme