Tunç:12 Yıldır Milletin Sesi Olduk

AK Parti'nin 12. Kuruluş Yıldönümü Bartın İl Başkanlığınca düzenlenen programla kutlandı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

MİLLETVEKİLİ TUNÇ,  AK PARTİ BARTIN TEŞKİLATININ 12. YIL KUTLAMASINDA KONUŞTU:

“12 YILDAN BU YANA MİLLETİN SESİ OLDUK, DÜNYADA HAK’KI VE HAKLIYI SAVUNDUK”

AK Parti’nin 12. Kuruluş Yıldönümü  Bartın İl Başkanlığınca düzenlenen programla kutlandı.  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Yaşar Arslan, 22.Dönem Milletvekili İbrahim Kabarık, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Belediye Başkanları, Kurucu İl Başkanları, İlçe Başkanları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ile Gençlik ve Kadın Kollarının katılımı ile gerçekleşen programa ilgi yoğun oldu.

AK Parti’nin Bartın’da kuruluşundan bu yana göre yapmış bulunan İl ve İlçe Başkanları söz alarak, partinin 12. Kuruluş yıldönümünü kutladılar.

İl Başkanı Yaşar Arslan, programda yaptığı konuşmada;  “14 Ağustos 2013 Ak Partimizin kuruluşunun üzerinden 12 yıl geçti. 12. Kuruluş yılını bugün kutluyoruz. Bugünün Bartın’ın teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Başta Sayın Başbakanımızın ve teşkilat mensuplarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. İnşallah nice yıllar temennisiyle duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Ak Parti 2001 yılında çok zor şartlar altında, milletin içerisinden çıkan bir siyasi parti olarak kurulmuştur. Bu güne kadar bütün bu söylediklerimizi gerçekleştirme yolunda çok büyük adımlar attık. Türkiye’nin 2001’den bugüne kadar kat ettiği mesafe hepimizin malumudur. Özellikle 2001 öncesi yaşanan ekonomik kriz, 28 Şubat sendromu, milletimiz çok büyük sıkıntılar çekti. Çok zor dönemlerden geçtik. Bugün geldiğimiz noktada çok büyük kazanımlar elde ettik” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç’ta programda yaptığı konuşmada; 12 yıl önce milletimizin başlattığı demokratikleşme ve kalkınma hareketinin bu gün ülkemizi her alanda ileriye taşıdığını, AK Parti’den önce, özellikle 90’lı yılların, 2002’ye kadar, siyasi istikrarsızlığın had safhaya vardığı, Faili meçhullerin yaşandığı, Terör olaylarının arttığı, Demokrasiye anti müdahalelerin gerçekleştirildiği ve buna paralel olarak ta: Ekonomik krizlerin milletimizi canından bezdirdiği yıllar olarak tarihe geçtiğini belirterek, işte böyle bir siyasi atmosferde milletimizin, bu kötü günlerden çıkış yolu olarak ak Parti’nin kurulmasını sağladığını ve tek başına iktidara getirdiğini söyledi.

Milletvekili Tunç konuşmasında; “2002 yılında Acil eylem planı ile işe koyulan AK Parti iktidarı her alanda önemli icraatlara imza atmış, başta bozulan ekonominin dengeleri yerine oturtularak, ekonomiye güven gelmiş, ülkemiz her alanda yatırım hamlesine sahne olmuştur. 11 Yıllık AK Parti iktidarında milletimizin önüne 7 kez sandık konulmuş, konulan her sandıktan AK Parti oylarını artırarak çıkmıştır.2002 yılından bu yana, AK Parti milletimizin sorunlarını tek tek çözerken, bir taraftan da milletimizin aleyhine kurulan tuzakları, kaos planlarını deşifre etmiştir.” Dedi.

Milletvekili Tunç, muhalefetin AK Parti’yi sandıkta yenemeyeceğini anladığını ve sokak ve şiddet hareketlerini destekler hale geldiğini belirterek, Türkiye’nin istikrarını, milletimizin huzurunu kimseye bozdurmayacağız, inşaallanÇözüm Süreci ile Terör Sorununu da ortadan kaldırarak, 2023’ün lider ülkesini inşa etmeye devam edeceğiz dedi.

AK Parti 11 yıllık iktidarında İnsan odaklı  hizmet anlayışı ile tüm politikalarının merkezine insanı  koyduğunu belirten Milletvekili Tunç; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla, her alanda gerçekleştirdiğimiz icraatlarımızla insanımızın mutluluğunu hedefledik, hizmet anlayışımızda etnik, dinsel, bölgesel ayrımcılık hiç yapmadık dedi.

Milletvekili Tunç, Mısır’daki olaylara da değindiği konuşmasında; “AK Parti, dünyada ezilenlerin, mazlumların sesi olmuş, haksızlıklara karşı tek sesini yükseltebilen Lider Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olmuştur. Mısır’da darbecilerin kendi halkına yönelik kullandığı şiddete sessiz kalan dünya ülkelerini ve uluslararası kuruluşların çifte standardını görüyoruz, er geç hak yerini bulacak, biz her zaman haklının yanında yer almaya devam edeceğiz dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN