Yüzlerce öğrenci yurt önüne ve camlara çıktı

Öğrenciler susuzluğa isyan etti

PAYLAŞ

Bartın'da ana şebekede meydana gelen arıza nedeniyle 3 gündür yaşanan su kesintisi kız öğrencileri çileden çıkardı. Hacı İbrahim paşa kyk yurdunda kalan yüzlerce kız öğrenci yurt binası önüne ve camlara çıkarak eylem yaptı. Suyumuzu isteriz diye hep bir ağızdan bağıran öğrenciler tepkilerini gösterdi.  
Ulupınar ana şebeke hattında 8 metre derinlikte meydana gelen arıza, belediye ekiplerinin aralıksız olarak 30 saatlik çalışmasının ardından tamamlandı. Dün akşam saatlerinde verilen su henüz yüksek kesimlere ulaşmadı. Öğrenciler için sabah ve akşam gönderilen su tankerleri yeterli gelmeyince eylem yapan öğrenciler camlara ve yurt binası önüne çıkarak seslerini duyurmaya çalıştı. Olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Herkesin merakla beklediği suların bu gece gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bartın Belediyesinden konuya ilişkin şu açıklama yapıldı. "Onarım çalışması başladığından itibaren öncelikle okullar, hastaneler, yurtlar, kamu kurumları ve Belediyemize ulaşan siteler ile konutlara tankerlerimizle su gönderilmiştir. Akşam saatlerinde basına yansıyan kız yurduna da yurt yönetiminin Belediyemizi her aradığında olmak üzere 180 ton su tankerle gönderilmiştir. Yarın sabaha kadar gönderilen su miktarı 420 ton civarında olacaktır." 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

 • Ökkeş | 06 Aralık 2021 13:44

  Trt belgesel deki "Su savaşları" ekibine haber verdim. Kurtuluşumuz yakındır. Afrika'da su kuyusu açacaklarına gelip de bartinda acsinlar. Başka çare yok.

 • Vefalı | 05 Aralık 2021 15:04

  Siz asıl susuzluğu akp baştan gitsin ozaman görürsünüz sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğana devlet bahçeliye süleyman soyluya sahip çıkın beyler unutmayın ırakta devlet başkanı saddam hüseyinin devrilmesini millet istedi amerikalılar birsürü mazlum kadının ırzına geçti tek türkiye var namus şeref zamdan ekmekten önemli namuslu ol aç ol dik ol dik öl herşey vatan için saygılar laz oğlu.

 • A b | 05 Aralık 2021 13:44

  Bu nedir ya sabah geldi sular yine gitti dalga mi geçiyorsunuz bu pandemide

 • T.KOC | 05 Aralık 2021 12:02

  O.aydin bilip bilmeden konuşuyorsunuz bu konuda belediyenin yapacağı bir şey yok elinden geldiğince her yere tankerle su yetiştirmeye çalışıyorlar patlağı bilerek yapmazlar ya belediyede çalışan kaç tane işçi arkadaş 30 saat evlerine daha yeni gittiler biz evimize rahatken onlar soğukta bize suyu ulaştırmak için ellerinden geleni yaptılar sonuçta çalışan da belediyede elinden geleni yaptı böyle gereksiz yorumlarda hiç gerek yok düşündüğümüz zaman 8 metre alttaki patlağı bulup tamir etmek kolay bir iş değil belediyeyi ve çalışanlara ben teşekkür ediyorum

 • O.Aydın | 05 Aralık 2021 00:37

  Taşıma suyla değirmen dönmüyor maalesef beceremiyorsaniz bırakın gölge etmeyin kardeşim vatandaşı mağdur etmeye ne hakkiniz var

BUNLARA DA BAKIN