Zafer Bayramının 97. Yıl dönümü Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü İlimizde coşkuyla kutlandı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

30 Ağustos Zafer Bayramı törenine protokol, gazilerimiz, şehit aileleri ile vatandaşlar katıldı.
Valilik önünde çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrağımızın göndere çekilmesiyle devam etti.
Vali Sinan Güner beraberinde Garnizon Komutanı  ve Belediye Başkanı  ile birlikte Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.
Tebrikatın ardından; Vali Sinan Güner, Garnizon Komutanı  ve Belediye Başkanı ile tören birlikleri  halkın bayramını kutladı.
İstiklal Marşı ve Bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından  görevli subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. 
Program öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri ile devam etti.
30 Ağustos Zafer Bayramı; Türk Bayrağı, okul bayrak ve flamaları, askeri birlik ve gazilerimiz tarafından gerçekleştirilen tören geçişinin ardından sona erdi.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Goccuvazlı | 31 Ağustos 2019 22:14

    Vali bey ve yanındakiler ayakda selamlama yapıyor. Acaba yılmaz bey ve saz arkadaşları niye selamlamada oturmakdalar. Ben bunu saygısızlık olarak görüyorum...

  • Bartınlı | 30 Ağustos 2019 22:23

    Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. 30 ağustos gecesi Cumhuriyet meydanına kutlama adı altında birileri güya şarkı söylüyor.ne dedikleri belli değil.ses düzeni yok gibi şehitlerimiz kahraman ecdadımız için yapılıyorsa bunlar bir terslik var. Yazık çok yazık sebeb olanlara da yazıklar olsun

BUNLARA DA BAKIN