Bayram Gelmiş Neyime - Bilal Çam

Bayram Gelmiş Neyime


Maalesef Ramazan ayı başından beri yaşadığımız hain saldırılar ve en sonunda Atatürk havalimanında yaşanan menfur terör saldırısı ile ülkemiz büyük bir acı daha yaşamıştır.
Gurbetteki vatandaşlarımız memleketlerine bayrama gelirken aileleriyle yakınlarıyla hasret gidermeye gelirken EGM her türlü uyarısını yapmasına rağmen maalesef yollar yine kan gölüne döndü bir sürü yuvalar yıkıldı.
Aslında bayramlar insanlar için sevinç, neşe ve mutluluk kaynağı demektir peki bizler kişi olarak yada ulus olarak Mutlu muyuz? Geleceğe umutla güvenle bakabiliyor muyuz?
Ülkemizde bir çok ailenin yüreğine yaşanan sıkıntılar nedeniyle kan damlıyor ne yazık ki, Özellikle şehit anneleri her bayram olduğu gibi bu bayramda gözleri yaşlı yüreği buruk geçiriyorlar bayramı,
Buruk bayram derken sadece terörünün ve zulmün vurduğu ülkemi de kastetmiyorum aslında, İslam âlemi zaten perişan,
Müslüman coğrafyası ben kendimi bildim bileli kan ve gözyaşı içinde
Aslında gönül isterdi ki, Mübarek ramazan ayında Ramazan ayının manevi güzelliklerinden ve bereketinden bahsedeydim gönül isterdeki bu mübarek ayda paylaşmanın verdiği haz’dan huzurdan bahsedeydim ve gönül isterdeki Ramazan bayramını huzurlu bir şekilde karşılayabilseydik ama gelinen aşamada bu ruh halimiz (bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime) sözünü yüreğimizde yaşamaya hala devam ediyoruz
İnşallah bu acı günleri tekrar yaşamayız, Hayatlar derstir, ibrettir, şükür sebebidir bizler için…
Bayramlar da biraz da anımsamak, yâd etmektir güzel günleri…
Kanlı geçen bu bayramların Kansız, üzüntüsüz, geçmesini temenni eder hayırlı bayramlar dilerim
 
[email protected]

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May
16Mar
13Kas

Sevgi ve saygı

05Eyl

Nereye gidiyoruz böyle!

04Ağs