Teşekkürler Bartın İHH Gönüllüleri - Bilal Çam

Teşekkürler Bartın İHH Gönüllüleri


Birçok yardıma yetişen bu gönüllü ekip, halkın beğenisini ve takdirini almaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay 15 Temmuz da yaşanan ülkenin kaderini değiştirmeye kalkışan vatan hainlerinin yani Darbe girişimi olaylarında meydanlara inerek 16 Temmuz da demokrasi nöbeti tutan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Cumhuriyet Meydanına çadır kuran İHH Acil Arama Kurtarma Ekibi, Vatan savunucusu halkımızın yanında olarak su, kek, poğaça, meyve suyu gibi ikramlar yaparak bir nebzede olsa halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya gayret göstermişlerdir.

13 ağustos günü Bartın İlimizde yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel felaketinde Avara, Tekkeönü, Kurucaşile ilçelerimiz ve köylerimizde etkilenmiş vatandaşlarımız mağdur olmuşlardır. Yaşanan bu üzücü afet sonucu İHH Gönüllü Acil Arama Kurtarma Ekibi sel felaketinde mağdur olan vatandaşlarımıza ulaşarak bölgede acil yapılması gerekenleri tespit ederek mağduriyeti gidermeye çalışarak 2 çadır kurmuşlardır. Mağduriyetin hızlı bir şekilde giderilmesi için aynı gece İstanbul, Bursa ve Sakarya’dan İHH Gönüllü Acil Arama Kurtarma Ekipleri yardım için afet bölgesine ulaşım sağlanabilecek yerleri tespit ederek hem karadan hem deniz yoluyla acil ihtiyaç malzemelerini Un, Su, Ekmek, Bebek Mamaları vb. malzemeleri gece gündüz demeden ilk oluşturan ekip oldu. Bölgede çalışmalarını sürdüren İHH Gönüllü Acil Arama Kurtarma Ekibi yolların ve halkın mağduriyeti giderildikten sonra bölgeden ayrılarak faaliyetlerine son vermişlerdir. Meseleyi şöyle özetlemek gerekirse İHH Gönüllü Acil Arama Kurtarma Ekibi tüm imkânları ile halkın yanında olarak sadece gereken müdahaleyi yaparak sıkıntıları çözmüştür. AKUT ve AFAD devletin tüm imkânlarını kullanıyor olmasına rağmen yaşanan bu üzücü olayda gönüllü olan kurtarma ekiplerinden sonra gelerek bölgeye konuşlanmaları Bartın İHH ekibinin bu işi candan ve gönülden ne kadar istekli olduklarının örneğidir.

Gündüz mesailerinde akşamları ise bölgede olarak yaralı sarmaya devam ettiler. En çok dikkatimi çeken yıkılan köprünün oraya İHH gönüllüleri ve halk ile gönül köprüsü kurarak elden ele vererek yardımları karşıya geçirmeleriydi. İHH Gönüllü Acil Arama Kurtarma Ekibi gerçekten bu işi Allah rızası için yapıyor onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu tür olayları Allah bir daha yaşatmasın ve Böyle ekipleri de başımızdan eksik etmesin.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May
16Mar
13Kas

Sevgi ve saygı

05Eyl

Nereye gidiyoruz böyle!

04Ağs