Bu iş böyle olmaz hocam! - Süleyman Karaman

Bu iş böyle olmaz hocam!


Bu hafta sonu Bartın Atatürk stadyumu, son yıllarda görmediği bir atmosferi yaşadı.
Taraftarımız tribünleri tıklım tıklım doldurdu ve 90 dakika üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Hop oturup hop kalktık!
 
Bu şehir takımına sahip çıktı ama maalesef istediğimiz oyunu sergileyemedik ve sahadan mağlup ayrıldık. Tabi hep beraber büyük üzüntü yaşadık.
 
Peki, neleri yanlış yaptık. Burada muhterem hocamıza birkaç sorum olacak.
 
Kendi sahamızda oynadığımız ve geriye düştüğümüz maçta 4’lü defansta niye ısrar ediyorsun hocam?
 
İlk yarının sonunda golü yedikten sonra ikinci yarıda çift santrafora niye dönmüyorsun.  Rakip karşısında organize olamamışken, doldur boşalt yaparken forvet Hasan Uğur’u alsaydın daha iyi olmaz mıydı hoca!
 
Takımın orta sahasında topa basan, mücadele eden Oğuz’u niye oyundan alıyorsun? Mustafa Ünver, son haftalarda form düşüklüğü yaşarken 90 dakika niye tahammül ediyorsun!
 
Takımda Uğur Yılmaz’ın sakatlığı bizim için büyük eksiklik. Ama senin elinde Doğukan gibi bir oyuncun var ve Uğur Yılmaz’ın yerini doldurabilecek kapasitede bir futbolcu. Ama ne hikmetse Doğukan bizimle maçı tribünden izliyor. Bu çocuk bu takımda rahatlıkla oynar ama yeterli şansı vermiyorsun hoca!
 
Efosa Devrek maçında etkili oyunuyla galibiyette büyük rol oymadı ama maça 2. yarıda alıyorsun.
 
Sakatlıktan yeni çıkmış, hazır olmayan Ramazan Taş’ı oyuna alacağına tribünde oturan Beklov’u oynatsaydın daha iyi olmaz mıydı hocam!
 
İlk ciddi rakip karşısında maalesef kondisyon olarak ta iyi olmadığımızı gördük.
Oysaki biz bu takımı sezon başında Türkiye kupası maçında 2-1 yendik.
 
Belki de bu bir haftadır yaşadığımız büyük heyecan takımda baskı oluşturmuş olabilir. Ama takımı bu atmosfere hazırlayacak olan da muhterem hocamız. Un var, şeker var, bu taraftar artık keyifle helva yemek istiyor hocam!
 
Daha çok şeyler söylenebilir sonuçta iyi oynayamadık ve kaybettik. Bu hatalardan ders çıkarmalı ve umutsuzluğa ka-pıl-ma-ma-lıyız.
Tabi bu hatalarında yönetim tarafından hesabının da sorulması gerekir.
 
Tüm Bartınlılar bu takıma sahip çıkmaya devam etmelidir. Bu yenilgi dünyanın sonu değil. Henüz daha ilk yarı bile bitmedi ve moral bozmaya gerek yok.

Tribünleri doldurup takımıza sahip çıkmaya devam edelim…


 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Ekm

Ormanlarda neler oluyor-4

10Ekm
08Ekm

Ormanlarda neler oluyor-2

06Ekm

Ormanlarda neler oluyor - 1

23Oca

Vekil mi ithal edelim?