Teknik heyete 2 çift sözüm var - Süleyman Karaman

Teknik heyete 2 çift sözüm var


Baştan sona yeni bir takım ile “O sene bu sene, amatörde son sene” sloganıyla başladığımız yeni sezonda maalesef işler istediğimiz gibi gitmiyor. Bartınspor ligde 7 hafta sonunda 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak liderin 13 puan gerisinde 6 puan ile 10. sırada yer alıyor.  
 
Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve tamamen yenilenen takım ile başladığımız yeni sezonda elbette sıkıntılar olacak, bunları normal karşılamak lazım.
 
Bartınspor 19 puanla grup lideri olan Modafen ile oynadığı maçta üstün bir oyun sergileyerek golsüz berabere kalmıştı. Sahada futbol adına herşey vardı, ama gol yoktu.
 
Bu haftaki maçta teknik heyetin yanlış oyuncu seçimleri maçı zora soktu ve beraberliği uzatma dakikalarında zar zor kurtardık.
 
Teknik heyete sormak lazım, Kurtuluşspor maçında elinde oyunun kaderini değiştirebilecek, alternatifi olmayan golcü bir futbolcuyu, üstelik kendi evinde nasıl ilk yarıda yedekte bekletiyorsun mübarek! Galibiyete o kadar çok ihtiyacımız olduğu bir zamanda böyle bir hata anlaşılır gibi değil!
 
İlk yarıda sahada iyi organize olamayan, doğru dürüst top yapamayan ve doldur boşaltlar ile gol arayan bir Bartınspor vardı. Nitekim biri yan top organizasyonundan biri uyduruk bir penaltıdan olmak üzere 2 gol yedik. Bu sırada Afrikalı golcü Siboniso Lungelo kale arkasında ısınıyor, başkan hop oturup hop kalkıyor, bıraksak sahaya girip kendi oynayacak, taraftar desen öfkeli…
 
Neyse ki ikinci yarı Afrikalı golcünün oyuna girmesi ile birlikte sahada bambaşka bir Bartınspor vardı. Afrikalı golcü Siboniso Lungelo 2 süper gol ve bir asistle maçın kaderini değiştiren isim oldu. İlk golü kendi çabası ve takipçiliği ile atan golcü futbolcu, beraberliği getiren müthiş rovaşata golü sonrasında taraftarları coşturdu. Yaptığımız baskı sonucunda aslında galibiyet golünü de bulmuştuk ama hakem ofsayt gerekçesi ile golü iptal etmeseydi iyiydi.
 
Tabi bu arada ikinci yarı oyuna girip te ayağında gereksiz yere top tutan ve tam da galibiyet için bastırdığımız anlarda kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Uğur Yılmaz’ı da unutmamak lazım. Tüm planlarımız altüst oldu ve 5 dakika sonra defansın da hatasında basit bir gol ile kalemizde 3. golün şokunu yaşadık.
 
Uzatma dakikalarında maçın yıldızı Afrikalı golcünün ortasında Azeri golcü Allahverdiyev kafa vuruşu ile beraberlik golünü kaydetti de en azından bizim için teselli oldu.
 
Neyse özetlemek gerekirse, teknik heyetin ilk yarıda yanlış oyuncu seçimi, defans hataları ve kırmızı kart hesaplarımızı bozdu. Belki ilk yarıda Afrikalı golcü ile başlayıp bir gol bulabilseydik şimdi galibiyeti kutluyor olurduk.
 
Ne diyelim hayırlısı, önümüzdeki maçlara bakacaz artık...

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Ekm

Ormanlarda neler oluyor-4

10Ekm
08Ekm

Ormanlarda neler oluyor-2

06Ekm

Ormanlarda neler oluyor - 1

23Oca

Vekil mi ithal edelim?