Kültür Turizm

Bartın ile ilgigi Kültür turizm haberlerini takip edebilirsiniz.

Kültür Turizm Haberleri

Amasra’da Yelken Yarışları heyecanı

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2016 yılı Faaliyet Programında yer alan Bölge Kupası Yarışları Amasra’da başladı.

Kazakistan'da Bartın Üniversitesi rüzgarı esti

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve beraberindeki heyet Kazakistan’da Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde düzenlenen 5. Uluslararası Bilim Kültür ve spor Kongresine katıldı.

Çocuklar müjde, Köstebekgiller Bartın'a Geliyor

Köstebekgiller yepyeni müzikaliyle 2 Nisan Cumartesi günü BARTIN’da çocukların karşısında!

7 Farklı Ülkeden Geldiler, Amasra Müzesini Gezdiler

Bartın Üniversitesi’nde öğrenim gören 7 farklı ülkeden öğrenciler Türkiye’nin en iyi 10 küçük müzesi arasında gösterilen Amasra Müzesi’ni gezdi.

Yaban hayatı ile Küre Dağları Milli Parkı belgeseli

Bartın'da bulunan ve Türkiye’de en çok mağaraya ev sahipliği yapan Küre Dağları Milli Parkı için hazırlanan belgesel yayınlandı.

Ercan Gönültaş Sow'da Cide tanıtıldı

Vizyon Türk Televizyonunda canlı yayınlanan Ercan Gönültaş Show’da, bu hafta Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir’in katkılarıyla Cide tanıtım ve eğlence programı düzenledi.

Araplar Bartın'da dizi çekimlerine başladı

Dizi çekimi için Bartın'a gelen Arap Çekim Ekibi, mekan seçimi için İlimizi gezerek şehrimizi tanıdılar. İlimizin güzelliklerine hayran kalan ekip Pazar günü itibariyle çekimlere başladı.

Eviya Çelebi gibi dolaşıyor

Ünlü seyyah Evliya Çelebi’ye nispet yaparcasına yakaladığı en ufak bir fırsatı, bu tutkusu uğrunda değerlendirmek istiyor.

EMİTT fuarında Lav kayaları tanıtılacak

20.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda bu yıl Bartın'ın Güzelcehisar Lav Sütunları tanıtılacak.

Küre Dağlarında büyüleyici kış manzaraları

Küre Dağları Milli Parkı yaşadığımız kış aylarında büyüleyici güzellikler sergiliyor.

Küre Dağları Milli parkı Atlas'ta

Küre Dağları Milli Parkı Ülkemizin en çok okunan doğa ve macera dergisi olan Atlas Dergisinin ocak sayısında geniş olarak yer aldı.

Nostaljik Esintiler Konseri düzenlendi

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu’nun 'Ayrılsak da Beraberiz Nostaljik Şarkılar' konseri, sanatseverlerden tam not aldı.

Aşk acısını dindiren Ulukaya Şelalesi

Bartın’ın Ulus ilçesine 17 km uzaklıkta Ulukaya Köyü'nde bulunan kayanın içinden çıkan suyun akması ile oluşan Ulukaya Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor.

Ulus Köy Tasarım Rehberleri Muhtarlara Teslim Edildi

Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümünde Ekoturizm Potansiyeli Belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerinin Üretilmesi” adlı projenin çıktıları milli parkın Ulus bölümündeki köy muhtarları ile paylaşıldı.

Dünya turuna çıkan Litvanyalılar Bartın'da

Litvanya'dan scooter tarzı motosikletleriyle dünya turuna çıkan yola çıkan Agustinas ve Jonas isimli 2 arkadaş Bartın’a ulaştı.

Mugada sahilinde umumi temizlik

Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, tatilcilerin yoğun şekilde kullandığı Mugada sahilindeki kirliliğin giderilmesi için adeta seferberlik ilan ettiklerini açıkladı.

Projelerin bitiminde Amasra plajlarına mavi bayrak

Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur, ön arıtma ve derin deşarj projesi tamamlandığında Amasra Plajlarının mavi bayraklı plajlar içerisinde yerini alacağını söyledi.

Bartın Sahillerinden eşsiz görüntüler

Karadeniz'in en güzel illerinden biri olan cennet Bartın, içinden akan ırmağı, yeşilin ve mavinin birleştiği sahilleri ile göz kamaştırıyor.

Küre Dağları'nda bisiklet turizmi atağı

Küre Dağları Milli Parkı’nda bisiklet turizmi için önemli bir adım atılacak.

Toplam 110 haber.