Kültür Turizm

Bartın ile ilgigi Kültür turizm haberlerini takip edebilirsiniz.

Kültür Turizm Haberleri

Öğrenciler Sonbaharın Renkleriyle Buluştu

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce organize edilen, Küre Dağları Sonbahar Fotoğraf ve Kültür Gezisi'nde çekilen fotoğraflar öğretmen ve öğrencilere sunuldu.

3. Bisiklet Festivali Küre Dağları'nda yapılacak

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği, 29 Ekim-1 Kasım 2015 tarihlerinde 3. Bartın Bisiklet Festivali Küre Dağları Milli Parkı-Ulus’ta düzenlenecek.

Yalı Yaşam Merkezine bisiklet parkı

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bir süre önce tamamlanan Yalı Yaşam Merkezi önüne bisiklet parkı yaptı.

Bartın Polisinden Fotoğraf Sergisi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde ‘’Canım Kardeşim’’ isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Çankayalı Muhtarlar Bartın'a hayran kaldı

Ankara Çankaya Muhtarlar Derneği'nden yüz kişilik muhtar Bartın’a gezi düzenledi.

Küre Dağlarına Tur Düzenlenecek

Pedaldaşlar Derneği ve InselHuepfen Turizm Acentası yetkilileri Küre Dağlarında yapılacak olan Profesyonel Bisikletli Turlar için Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun'u ziyaret etti.

Yıldızlı işletmeler bu projeye katılmalı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun’un da katıldığı Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi Batı Karadeniz Bölgesi tanıtım toplantısı 18 Kasım 2014 Salı günü Kastamonu’ da yapıldı.

Mahkumlar "Ah Galbim" İle Güldü

Ulus Belediyesi Tiyatro ekibi tarafından, Bartın Kapalı ve Açık Ceza ve İnfaz Müdürlüğü’nde yatmakta olan mahkumlara yönelik ‘Ah Galbim’ adlı tiyatro oyununu sergiledi.

Kocagöz Konağı, Etnografya Müzesi Olacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ilçesinde bulunan Kocagöz Konağının Küre Dağları Milli Parkı Etnografya Müzesi olacağı müjdesini verdi.

Amasra'da Tarihi Eserlere Sahip Çıkıyoruz

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra’da tarihi eserlere sahip çıktıklarını belirterek; Tarihi Kemere Köprüsünün onarımını tamamladıklarını, Amasra Müzesinin onarımının ve Amasra Kalesinin onarım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

ULUS TİYATROSUNA İZLEYİCİLERDEN TAM NOT

Ulus Belediyesi bünyesinde yeni kurulan şehir tiyatrosu yoğun çalışmalarından sonra ilk oyunu ile izleyicilerden tam not aldı.

GEZELİM GÖRELİM EKİBİ ULUS'TA ÇEKİM YAPTI

Nuray YILMAZ’ın hazırlayıp sunduğu TRT ekranlarında sevilerek izlenen Gezelim Görelim ekibi Ulus ilçesinde çekim yaptı.

KOCAGÖZ KONAĞI MÜZE OLUYOR

Ulus İlçe Kaymakamlığı tarafından Küre Dağları Milli Parkına müze ev kurulabilmesi için tahsis ve devir edilen Kocagöz Konağına müze kurulabilmesi için yapılan çalışmalar hız kazandı.

AZAMARA QUEST BARTIN'DA

Azamara Quest isimli yolcu gemisi Bartın Limanı’na demir attı.

YILIN AHİSİ BARTIN'DAN

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından Seksen bir (81) vilayet arasından seçilen 2014 "Yılın Ahisi" Bartın'dan Seçildi.

TİMUR'DAN DENİZ YASAĞI HABERİNE TEPKİ

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Amasra Kaymakamlığı tarafından koli basili nedeniyle Amasra'da denize girmenin yasaklandığı yönünde basında çıkan haberlere sert tepki gösterdi.

ULUSLARARASI TİYATROLAR İNKUMU'NDA BULUŞTU

Bartın Belediyesi tarafından İnkumu tatil beldesinde düzenlenen Uluslararası Tiyatrolar Buluşması başladı.

MUGADA'YA 21 BİN ARAÇ VE 90 BİN TATİLCİ GELDİ

Bartın İl Özel İdaresi sorumluluğunda bulunan Mugada sahiline bayramda günlük 7 bin araç ve 30 bine yakın tatilcinin giriş yaptığı bildirildi.

İnkum'a Teleferik Ve Seyir Terası

İnkum'unda turizm sezonunu 12 aya çıkarması hedeflenen teleferik ve seyir terası projesi hayata geçiyor.

Toplam 110 haber.