Kültür Turizm

Bartın ile ilgigi Kültür turizm haberlerini takip edebilirsiniz.

Kültür Turizm Haberleri

Ulus Belediyesi'nden Kültür Atağı

Bartın'ın Ulus ilçesinde belediye şehir tiyatrosu kuruldu.

Ulus'u Turizme Kazandırmalıyız

Ulus Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Ulus’un doğal güzellikler bakımından zengin olduğunu, turizme kazandırmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Tunç, Restorasyon Çalışmalarını İnceledi

Ak Parti Bartın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, beraberinde Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Bartın Belediye Başkan Adayı Dr.Seyfettin Kalay ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte onarım ve restorasyon çalışmaları devam eden, Bartın il merkezinde bulunan Şadırvan Camii'nde incelemelerde bulunarak, çalışanlara hayırlı işler diledi.

Bartın Kültür ve Turizm Kenti Oldu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ın zengin kültür ve turizm potansiyelini harekete geçirmek için kültür ve turizm yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirterek, iktidarları döneminde bu alanda büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Farklı Kültürler Kozcağız’da Buluştu

Ellibaş Ortaokulu’nun Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında kabul edilen “Gelin Tanış Olalım” projesinin ilk buluşması Kozcağız’da gerçekleşti.

Amasra Kalesi Dünya Mirası Yolunda

Amasra’nın UNESCO Dünya Mirası asil listesine girmesi için toplantı düzenlendi.

Turizm Yolları İçin 2 Milyon Ödenek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a turizm yollarının kalitesinin yükseltilmesi için 2 Milyon lira ödenek aktarıldığını açıkladı.

Ebru Kursiyerleri Eserlerini Sergiledi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ebru Atölyesi, Yaz Okulu Kursiyerleri eserlerini sergiledi.

MİRAY’dan Bartın ‘ın Tanıtımına Destek

Bartın ‘ın olduğu gibi Türkiye ‘nin de ülkemizin seçkin firmaları arasında yer alan MİRAY Group Company özel olarak hazırlattığı Bartın İl Merkezi ve İlçelerine ait olan fotoğraflarla Bartın‘ın tanıtımına destek oluyor.

Hasankadı'nın Simgesi 400 Yıllık Tarihi Çınar

Bartın'ın Hasankadı beldesinde bulunan 400 yıllık tarihi çınar ağacı beldenin simgesi haline geldi.

Küre Dağları Milli Parkına Yol Yapımı

Küre Dağları Milli Parkı yol ve sanat yapıları için Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış beraberinde heyetle birlikte başlangıç noktası olan Ulus Yukarıdere Köyü Göksu Mahallesinden başlayarak gerekli fiziki incelemeleri yaptı.

Amasra Kalesi Unesco Dünya Miras Listesi Yolunda

Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan Cenevizliler dönemine ait Amasra Kalesi, Dünya Miras Merkezi tarafından "Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri" adıyla 15.04.2013 tarihi itibariyle UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne eklenmesi kararı alınmıştır.

Karagöz Ve Hacivat’ı Bartın’da Yaşatıyor

Ramazan ayının sembolleşen etkinliklerinden Hacivat-Karagöz gölge oyunu Türkiye'de çok az kişi tarafından sürdürülürken Bartın’da Aykan Sağ bu geleneği yaşatmaya devam ediyor.

Bu Çayevi kütüphane gibi

Bartın'ın Ulus ilçesinde bulunan çayevi adeta bir kütüphaneyi andırıyor.

Hadise'nin çıkacağı tarih belli oldu

Gezi Parkı olayları nedeniyle ertelenen Hadise konserinin 6 Temmuz 2013'te Yalı mevkinde yapılacağı açıklandı.

Toplam 110 haber.