Sağlık

Bartın'dan sağlık haberleri

Sağlık Haberleri

BARTIN'DA NRP EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi koordinatörlüğünde düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Eğitimi (NRP) tamamlandı.

YENİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ YAPILIYOR

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Bartın Devlet Hastanesine, Yeni Bir Yoğun Bakım Ünitesi Daha Kazandırılacak.

REFAKATÇİ KOLTUKLARI YENİLENDİ

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerimizde yenileme çalışmaları kapsamında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları binamızdaki mevcut refakatçi koltuklarımızın tamamı yenileri ile değiştirildi.

ULTRASON, FİZİK TEDAVİ BİNASINA TAŞINDI

Bartın Devlet Hastanesi ana binasında bulunan ultrason birimi, yeni yapılan fizik tedavi merkezi binasına taşındı.

TUNÇ, FİZİK TEDAVİ MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Yaşar Arslan, Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Osman Açıkgöz ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte inşaat çalışmalarında sona gelinen Bartın Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi ve Uyku Laboratuvarı inşaatında incelemelerde bulundu.

ZEKİ ERDOĞAN HASTANEDE

Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Bartın Devlet Hastanesindeki hemşerilerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sağlık için Bisiklet Etkinliğine Platformdan Destek

Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün düzenlediği Sağlık İçin hareket, hareket için Bisiklet etkinliğine Bartın Platformu da destek verdi.

Kadınlara Evde Kanser Taraması Yapılacak

Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü “Evinize Sağlık” projesi kapsamında ilimizdeki 40-69 yaş arası kadınların Meme Kanseri taramalarını Mobil Kanser Tarama Aracı ile yerinde yapacak.

3 Boyutlu EKO Cihazı Hizmette

Bartın Devlet Hastanesi Kardiyoloji bölümüne son teknoloji ürünü olan 3 boyutlu EKO Kardiyografi (EKO) cihazı alındı.

Güven ve Sağlığa Gebe bir Hayat

2008 yılından beri Kadın Doğum konusunda Özel Çağıner Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan Başhekim Op. Dr. Timuçin Timuroğlu, İdealist, mesleğini aşkla yapan ve etik değerleri önemseyen bir doktor

Diyaliz merkezine taze kan

Bartın Devlet Hastanesi hemodiyaliz ünitesinde başlatılan tadilat, yenileme ve kapasite genişletme çalışmaları sona erdi.

Hemşireler Haftası Kutlanacak

Hemşireler Haftası nedeniyle kutlama programı düzenlenecek

Ulus’ta “Obezite Danışma Birimi” Açılacak

Obezite ile mücadele kapsamında Bartın’daki ilk “Obezite Danışma Birimi”, 3 Mart Pazartesi günü Ulus Entegre İlçe Devlet Hastanesi’nde hizmete başlayacak.

Anneliğe İlk Adım Polikliniği Açıldı

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası bünyesinde oluşturulan ve Türkiye'de bir ilk olan Anne Karnında Dil Eğitiminin verildiği 'Anneliğe İlk Adım Polikliniği' ve 'Anne Oteli' bölümü oluşturuldu.

Kazada Ölen Şancı’nın İsmi Yaşatılıyor

Bartın'da, bakan konvoyu takibinde ambulans kazası sonrası hayatını kaybeden bir acil tıp teknisyeninin (ATT) ismi görev yaptığı sağlık istasyonuna verildi.

Sağlık Çalışanlarına "AOYB" Eğitimi

Bartın'da görevli tüm sağlık çalışanlarına verilecek olan Acil Obstetrik Yenidoğan Bakım (AOYB) Programı eğitimleri devam ediyor.

Bartın'da Doğumhaneler Denetlendi

Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Devlet Hastanesi ve özel bir tıp merkezinin doğumhaneleri denetlendi.

Hastanedeki Diyaliz Cihazı Yenilendi

Bartın Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesinde bulunan diyaliz cihazı daha kaliteli ve sağlıklı hizmet için yenilendi.

Grip ve Soğuk Algınlığı İhmale Gelmez

Bartın Halk Sağlığı İl Müdür Yardımcısı Uzman Dr. Hürol Aksu, grip ve soğuk algınlığının tedavi edilmemesi durumunda ağır hastalıklara yol açabileceğine dikkat çekti.

Toplam 215 haber.