Sağlık

Bartın'dan sağlık haberleri

Sağlık Haberleri

Zatürrenin Üç Önemli Kalkanı

Uzmanı Dr. Şeyma Ceyla Cüneydi, önlenebilir bir sorun olduğuna dikkat çekerek, anne babaların çocuklarını zatürreden korumak için nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgi verdi.

Dijital Dünyada Ailelerin Vakitsizliği Çocukların Mutsuzluk Sebebi

Uzm. Klinik Psikolog Emel Güler Anne ve Babanın çocuklarıyla ilgilenmediği durumda çocukların mutsuzluğuna yol açtığını söyledi.

Prematüre Bebek Anelerinin Merak Ettiği 10 Soru

Doç. Dr. Ercan Tutak, “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” kapsamında prematüre bebek annelerinin en merak ettiği 10 soruyu yanıtladı.

Diyabet Dünyayı ve Ülkemizi Tehdit Ediyor

Diyabetli birey sayısı dünya çapında günden güne artarken, bu gidişata dur demek için bir an önce harekete geçmemiz gerekiyor!

Uyuyamıyor, Uyandığınızda da Yorgun mu Hissediyorsunuz?

İşte uykusuzluk sorunu yaşayanlar için çözümleri.

Diyabette Erken Tanı Organ Hasarını Engelliyor

Diyet Uzmanı Derya Fidan diyabetten en çok etkilenen organların başında böbrekler ve gözler geldiğini ancak, erken tanı ile bu hasarların önlenebileceğini söyledi.

D Vitamini Eksikliği Yorgun ve Halsiz Hissettiriyor

Yorgun ve halsiz hissetmenin nedeni D vitamini eksikliği olabilir

Akciğer Kanserinin 9 Belirtisine Dikkat

Doç. Dr. Serkan Keskin, “17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü” öncesinde akciğer kanseri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Ebru Şallı sağlık ve güzellik önerilerini paylaştı

Sağlık söyleşilerinin ilk konuğu olan Ebru Şallı, spordan beslenmeye kadar sağlıklı olmanın tüyolarını anlattı.

Hayat kurtarmak senin kanında var!

Kızılay Kan Merkezi Bartın Şubesi, havaların soğuması ile azalan kan bağışlarının artması için Aktıp Merkezi'yle ortaklaşa organize ettiği kan bağış kampanyasına davet etti.

Acil Sağlık Ekiplerinin Müdahalesi Hayat Kurtarıyor

Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü (SHMYO) Doç. Dr. İbrahim Tümen, “112 acil ekiplerinde görev yapan paramedikler, yaptıkları müdahaleler ile hastaların hayatta kalma şansını yüksek derecede artıyor.” dedi.

Amasra İlçe Hastanesi'nin ihale tarihi belli oldu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra İlçe Hastanesi yapımının 17 Ocak 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Acil yoğun bakım ünitesi hizmete girdi

Bartın Devlet Hastanesi bünyesinde acil yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Hasta Sayısı İki Katına Çıktı

Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezinde hasta sayısı, yeni modern binasına taşındıktan sonra iki katına çıktı.

Devlet Hastanesine Psikoloji Ünitesi açıldı

Bartın Devlet Hastanesi'nde çalışmakta olan psikiyatri uzmanları ve psikologların, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla Psikiyatri Psikoloji Ünitesi’ adı altında yeni ünite hizmete açıldı.

Çocuklara Müjde!

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Binasında  Kan alma ve damar yolu açma esnasında, damar bulma işleminde sağlık çalışanlarına büyük kolaylık sağlayan, hastalara ise konfor getiren yeni Damar Görüntüleme Cihazı alındı

Rahminden 4,5 kiloluk kitle çıkarıldı!

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 45 yaşındaki M.Ö.'nün rahmindeki yaklaşık 4,5 kiloluk kitle ameliyatla alındı.

Çalıştığı hastanede kalbi durdu

Bartın Devlet Hastanesinde ambulans şoförü olarak çalışan 49 yaşındaki Şinasi Özdemir, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Çocuk Hastaların Yüzlerini Güldürdüler

Yetiştirme ve Destekleme Kursuna katılan öğrenciler yapmış oldukları keçe çalışmalarını, çocuk servislerinde yatarak tedavi gören çocuklara dağıttılar.

Toplam 215 haber.