Sağlık

Bartın'dan sağlık haberleri

Sağlık Haberleri

Ramazan'da sağlık beslenmenin 10 altın kuralı

Medamerikan Tıp Merkezi Beslenme Uzmanı Müge Arslan, Ramazan Ayında beslenme alışkanlıklarını dikkat çekti

Çocuklara Solunum Fonksiyon Testi Başladı

Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binasındada, çocuk hastalara yönelik Solunum Fonksiyon Testi yapılmaya başlandı.

İçtiğimiz su ne kadar sağlıklı?

Kendimizi yorgun ve halsiz hissetmemize sebep olan mevsim değişikliklerinde uzmanlar, bol ve temiz su tüketmemiz gerektiğini söylüyor. Peki içtiğimiz su sağlıklı mı?

Boğulma olaylarının önlenmesi konuşuldu

Bartın'da Boğulma Olaylarını Önleme Toplantısı Yapıldı.

Mustafa Kurt Hayat Kurtaracak

Basın mensubu olarak görev yapan ve aynı zamanda Bartın Olay'ın muhabiri olan 50 yaşındaki Mustafa Kurt gönüllü olarak aldığı ilk yardım eğitiminin ardından sertifikasını aldı.

Bartın Polisinden Kan Bağışı

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 171. Yılı münasebetiyle düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasında emniyet mensupları ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Bartın'a 4 yeni ambulans tahsis edildi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sağlık Bakanlığınca Bartın’a 4 yeni ambulans daha tahsis edildiğini belirterek, bu ambulanslardan ikisinin 4x4, ikisinin de 4x2 olduğunu, 112 Acil hizmetlerinde ambulans sayısını 29’a yükselttiklerini söyledi.

Çocuk Ve Ergen Psikiyatrisi Polikliniği Açıldı

Bartın Devlet Hastanesinde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümüne uzman bir hekimin atanmasının ardından poliklinik hizmetleri başladı.

Diyabet Ünitesi Hizmete Girdi

Çağımızın hastalığı haline gelen, tüm dünyada sıklığı gittikçe artan, sessizce ilerleyen ve ömür boyu devam eden diyabet hastalığı için, Endokrinoloji Uzmanımızın koordinasyonunda, Diyetisyen ve Eğitimli Diyabet Hemşiresinin eşliğinde Bartın Devlet Hastanesinde 'DİYABET ÜNİTESİ' açıldı.

Bartın Olay’ın Haberi Gerçeği Ortaya Çıkardı

Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'nın okullarda yaşanan gıda zehirlenmeleri hakkındaki sorusuna Milli Eğitim Müdürlüğünün “Kumluca’da gıda zehirlenmesi yaşanmadı” cevabının Bartın Olay’ın haberi ile gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Kışın su tüketimine dikkat!

Kış aylarında terleme yoluyla su kaybının azalması, yaz aylarına göre daha az su ihtiyacı hissedilmesine neden oluyor. Vücudun günlük su ihtiyacının karşılanmaması ise ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Devlet ve Diş Hastanesinde ek mesai yapılacak

Bartın Devlet Hastanesi ve Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezinde mesai dışı çalışma uygulaması yapılacak.

Ayın şifa veren elleri ödüllendirildi

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliği, Bartın Devlet hastanesi’nde görev yapan personellerin motivasyonunu artırmak, başarılarını ödüllendirmek ve hizmet kalite sunumunu yükseltmek amacıyla ‘Ayın Personeli’ etkinliğine başladı.

Devlet Hastanesinde Grip Polikliniği açıldı

Son günlerde artan vakaların ardından Bartın Devlet Hastanesi Acil Servisinde Grip Polikliniği açıldı.

101 yaşında Fatma Nineye Kalça Protezi takıldı

Düşerek sağ kalça kemiği kırılması sonucu 101 yaşındaki Fatma Ulubaş Bartın Devlet Hastanesi’nde yapılan başarılı ameliyat sonucu sağlığına kavuştu.

Rahatsızlanan 30 öğrenci hastaneye başvurdu

Bartın’da 30'a yakın öğrenci mide bulantısı, yüksek ateş, ishal ve karın ağrısı şikâyetiyle hastanelere başvurdu.

Kalp hastalarına müjde!

Bartın Devlet Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nin revizyonu tamamlanarak hizmete girdi.

Bartın’da 4 kişi mantardan zehirlendi

Bartın’da ormandan toplandıkları mantarlardan yiyen aynı aileden 4 kişi zehirlendi.

Sevkli hasta Ercp yöntemiyle ameliyat edildi

Bartın Devlet Hastane'sinde Kastamonu'dan sevk edilen 86 yaşındaki Kadir PELENK isimli hasta ERCP yöntemi ile safra kanalındaki taşlar çıkarılarak operasyon başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Toplam 215 haber.