Sağlık

Bartın'dan sağlık haberleri

Sağlık Haberleri

BÜ'de kan bağışı etkinliği gerçekleşti

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde, Kızılay’ın 'Hedef 25' kampanyası kapsamında 251 ünite kan bağışı yapıldı.

Vali, Acil servis çalışanlarına sürpriz yaptı

Vali Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu dün gece saat 22:00’da Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarını ziyaret etti.

Bartın'da Tıp bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Bartın'da bir tören düzenlendi.

Bartın'da bir ilk daha gerçekleşti

Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum Kliniği’nde, halk arasında rahim alınması olarak bilinen histerektomi ameliyatı, ilk kez laparoskopik kapalı yöntem ile başarılı bir şekilde yapıldı.

Bartın Üniversitesi’nden Kan Bağışına Destek

Bartın Üniversitesi’nde Kızılay tarafından kurulan stantta, üniversite öğrencileri kan bağışı bulundu.

Devlet Hastanesine Mobil EKO cihazı alındı

Bartın Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniğine, acil tanı konması gereken hastalara çok hızlı ve doğru bir şekilde ekokardiyografi yapılmasını kolaylaştıran taşınabilir eko cihazı alındı.

Bartın yeni biz hizmet binasına kavuşacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 112 Acil Çağrı Merkezi binasının yapım ihalesinin 13 Mart 2015 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı.

Miniklere 112 Bilinci Aşılanıyor

Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Sağlık Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu proje kapsamında 112 acil servisinin amaç ve işleyişi olmak üzere ambulansların hangi durumlarda ve nasıl çağrılması gerektiğini öğrencilere ayrıntılı bir şekilde anlatıldığını ifade etti.

Bartın Devlet Hastanesi'nde Bir Yenilik Daha

Bartın Devlet Hastanesi’ne alınan 1.4 milyon TL tutarında dijital röntgen cihazı hastaların hizmetine sunuldu.

Bartın 5 yeni ambulansa kavuştu

Sağlık Bakanlığı tarafından Bartın 112 acil servisine 5 adet yeni ambulans gönderildi.

Refakatçiler sertifikalarını aldı

Bartın Merkez Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan yaşlı ve hasta bakım refakatçi kursunu tamamlayan kursiyerler sertifika aldı.

Ulukaya Kanyonunda doğa yürüyüşü yaptılar

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü tarafından sağlık kurum ve kuruluş çalışanlarına yönelik Ulukaya Kanyonu'nda doğa yürüyüşü programı düzenlendi.

Yoğun bakım ünitesi hizmete girdi

Bartın Devlet Hastanesi’nde 2. basamak yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Aktıp'ta önce kahvaltı, sonra kan bağışı

Sabah kahvaltısında bir araya gelen Özel Aktıp Merkezi personeli, örnek bir davranışa imza atarak kan bağışında bulundular.

Bartın'a 5 yeni ambulans müjdesi!

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sağlık Bakanlığı tarafından Bartın 112 Acil Servisi'ne 5 adet yeni ambulans verileceğini açıkladı.

Bunu yerseniz hastanenin yolunu unutursunuz!

Prof. Dr. Canan Karatay, konuşmacı olarak katıldığı bir panelde her gün bundan yerseniz hastanenin yolunu unutursunuz dedi.

Açıkgöz, Bartın'daki sağlık yatırımlarını anlattı

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, sağlık yatırımları ve hastanelerde yenileme çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Toprağa çok gübre atmak sakıncalı

Bartın’da çiftçilere yönelik verilen konferansta konuşan Bartın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram, “Toprağa çok gübre vermek, bilinçsiz ve fazla girdi kullanımı masraf artışının yanında toprak, çevre, doğal denge, bitki ve insan sağlığı açısından sakınca arz etmektedir” dedi.

Ulus'ta üreme sağlığı semineri verildi

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği tarafından bayanlara yönelik üreme sağlığı semineri düzenlendi.

Toplam 215 haber.